Přesto ji sportovní příznivci budou moci na vlastní oči sledovat. A to v sobotu večer ve svitavské sportovní hale.

Právě ta byla vybrána jako dějiště utkání 12. kola Fortuna extraligy mužů mezi Bulldogs Brno a x3m team SSK Future.
„Delší dobu se mluví o tom, že extraligové kluby mají dělat akce na podporu popularizace florbalu. Zatím se ovšem nikomu nechtělo vzdát se dobrovolně domácího prostředí. My jsme první,“ sdělil marketingový manažer brněnského klubu Martin Karlík.

Proč padla volba zrovna na Svitavy? „Mohli jsme vybírat mezi Hodonínem a Svitavami. Z Hodonína máme dva hráče, ale nejsou tam potřebné zkušenosti a vazby. Svitavy se už v minulosti předvedly v dobrém světle jako pořadatel finále poháru České florbalové unie, já sám odtud pocházím, takže jsme rozhodli, že špičkový florbal ukážeme tady,“ odpovídá Martin Karlík.

Svitavským divákům se tak otevírá mimořádná možnost sledovat dva duely nejvyšších tuzemských soutěží za sebou. Zítra se totiž nejprve od 16.00 hraje Mattoni NBL, o tři hodiny později následuje florbal.

Kromě propagace florbalu půjde ve svitavském střetnutí samozřejmě především o důležité body do extraligové tabulky. Jedná se přitom o měření sil dvou tabulkových sousedů. Pražský tým SSK Future se momentálně nachází na pátém místě, když nasbíral 20 bodů. Buldoci jsou průběžně jen o příčku níže se 16 body.

Poslední vystoupení ovšem ani jednomu z rivalů nevyšlo podle představ. Minulé kolo se hrálo 17. listopadu a Brňané si dojeli pro vysokou porážku na palubovku favorizovaných finalistů předchozího ročníku do Vítkovic – 3:9. O mnoho lépe se ale nevedlo ani SSK Future, jehož hráči nezvládli pražské derby se Spartou, které vůbec poprvé v extraligové historii podlehli 3:5.

„Ambicí obou týmů je postup do play off. Soupeři jsou hodně útočně ladění, takže by měl být k vidění gólově bohatý a divácky atraktivní florbal,“ láká diváky do hlediště Martin Karlík. Prestiž zítřejší vzájemné bitvy zvyšuje i fakt, že dres Pražanů obléká talentovaný brankář Filip Kejík, jenž do kádru SSK Future přešel před sezonou právě z Brna.

„Družstvo SSK Future tvoří z velké většiny velmi mladí hráči, nejstaršímu je dvaadvacet let. Je to vlastně juniorský výběr Prahy,“ představil manažer soupeře pro Bulldogs.

Pohled do statistik extraligy potvrzuje, že publikum by mělo být svědkem ofenzivních manévrů. SSK Future má dva svoje zástupce mezi elitní pětkou kanadského bodování po 11. kole: Miroslava Mayera se 17 góly a 9 asistencemi a Martina Michalíka (11 + 12). Také Bulldogs se mohou pochlubit produktivním duem, jež patří do první desítky. Jsou to Petr Kadlec (10 + 10) a Luděk Ondráček (13 + 6).