První ostré druholigové utkání svitavského florbalového týmu v novém soutěžním ročníku se kvapem blíží (odehraje se 25. září v hale Na Střelnici proti nováčkovi z Bystřice pod Pernštejnem). Je tedy jasné, že tým kolem trenéra Luboše Kocourka nezahálí a herní příprava vrcholí. Svitavy chtějí navázat na výkony z předešlé sezony.

Po bronzové medaili na domácím srpnovém Hydra Cupu, kde kolektiv svitavského FbK skončil hned za dvěma výběry z prvoligového brněnského Hattricku, sehráli další zápas se soupeřem z 1. ligy. Na domácí palubovce se utkal s celkem Náchoda, jenž stejně jako Hattrick Brno nově okusí druhou nejvyšší florbalovou soutěž v České republice.

Svitavští borci byli Náchodu více než zdatnými konkurenty, když dvě třetiny vedli zásluhou trefy Brýdla a dvou krásných zásahů v dobré formě hrajícího Davida Říhy. V poslední třetině však Náchod zabral a po několika chybách Svitav, které soupeř potrestal, bylo konečné skóre 5:3 ve prospěch favorizovaných hos­tů.

O prvním zářijovém víkendu dostali svitavští florbalisté naposledy volno, protože o tomto víkendu odjíždějí do slovenské metropole Bratislavy, kde se dvakrát střetnou s úřadujícím vicemistrem Slovenska FTVS Hurikan (v sobotu v 16 hodin a v neděli dopoledne od 10.00). Náročný přípravný víkend Svitavy zakončí znovu s prvoligovým Hattrickem Brno v neděli 11. září v hale Na Veterině od 17.00.

Zkušený svitavský obránce Petr Čáp k výjezdu na Slovensko a do Brna sdělil: „Čekají nás tři zápasy s fyzicky perfektně připravenými soupeři. Pro tým má tento výjezd rovněž strategický význam, protože utkání na Slovensku se odehrají za přítomnosti hlavního partnera Martina Ferance ze společnosti Sigmapharm.“

Trenér Luboš Kocourek řeší kromě taktiky rovněž zdravotní problémy hráčů. Mladý brankář Filip Lamař, jenž měl v sezóně krýt záda Skácelíkovi, bohužel onemocněl mononukleózou a bude tak nejméně půl sezony mimo hru. Mimo něho laboruje se zraněním také letní posila Aleš König.

Fyzioterapeutka týmu Karolína Vaňková k tomu uvedla: „Aleše pobolívají vazy v koleni, takže momentálně netrénuje v plné zátěži, ale odpočívá a s kolenem jen lehce cvičí. Pokud to ale jen trochu půjde, bude pro první ligové kolo k dispozici,“ říká optimisticky.

Svitavští hráči věří, že kvalitní letní příprava a útočná hra přitáhne do hlediště sportovní haly Na Střelnici znovu nejvyšší průměrnou návštěvu na utkání v lize, a že padne rekord 260 diváků z utkání s Náchodem v loňském ročníku. Zvou proto svoje fanoušky, aby je přišli povzbudit hned 25. září od 14.00 proti celku z Bystřice. Letošní novinkou budou o přestávkách divácké soutěže o atraktivní ceny.

(lbr, rh)