V hale Na Střelnici se v sobotu hrál turnaj 1. ligy žen ve florbale – divize II. Svitavské florbalistky naplno bodovaly a získaly skalp dosud na hřišti neporaženého celku z Otrokovic (ten zatím podlehl pouze dvakrát kontumačně za nedostavení se k zápasu). Pokud svitavský tým udrží formu, hodně se přiblíží svému cíli – nehrát baráž o záchranu.

FBK Svitavy – FBC Žďár nad Sázavou 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Branky Svitav: Teplá, Hebelková, Dvořáková. ,,Proti Žďáru se nám hrálo velice dobře. Jedná se o celek ze středu tabulky hrající otevřený florbal, což nám vyhovuje. Myslím si, že i divákům se zápas musel líbit. O našem vítězství rozhodly dva momenty: rychlý gól ve druhé třetině a hlavně ještě rychlejší odpověď na žďárské snížení v třetině třetí,“ poznamenal k zápasu domácí trenér Michal Fiala.
FBK Svitavy – Panthers Otrokovice 4:3 (1:0, 2:3, 1:0). Branky Svitav: Teplá 2, Dvořáková, M. Bekeová. Druhé utkání proti favoritkám z Otrokovic bylo urputnější. Na domácích hráčkách byla znát únava, k ohrožení branky se dostávaly málo. I když šly do vedení, soupeřky skóre obrátily a vypadalo to na jejich výhru. Svitavačky ale ukázaly velikou vůli po vítězství a zápas opět převážily pro sebe.

„V duelu nám nejednou pomohly tyčky či břevna. Holky vycítily, že štěstí se přiklání na naši stranu, zapnuly a dovedly zápas do vítězného konce. Máme dobré družstvo a když naši kvalitu přetavíme v bodové vyjádření, nemělo by být šesté místo zajišťující klid nereálné,“ věří kouč Fiala.
Sestava FBK Svitavy: Šmídová, Benešová – V. Bekeová, Prokešová, Peňáková, M. Bekeová, Hebelková, Moravcová, Schlöglová, Teplá, Dvořáková, Fajmanová.