V moravské divizi II se pohybují převážně v závěru tabulky a tento ročník není výjimkou.

V minulém kole se poprvé představily na domácí palubovce ve sportovní hale Na Střelnici. Do svých střetnutí nastoupily v roli posledního a dosud nebodujícího týmu tabulky. Tuto nelichotivou statistiku aspoň trochu vylepšily a vybojovaly svůj první bod.

V utkání proti Židenicím B se díky dvěma zásahům z hole Bekeové dostaly během čtyř minut do dvougólového vedení. O ně v dalším průběhu přišly, ale ve třetí třetině se trefila Skalová a Svitavy sahaly po výhře. Ještě na začátku předposlední minuty vedly, jenže svůj těsný náskok neubránily. A nakonec mohly být svitavské florbalistky rády za remízu, protože se celou poslední minutu musely bránit v oslabení. Bod ale dokázaly udržet.

Ve druhém vystoupení proti dalšímu brněnskému týmu byl vývoj skóre z pohledu Svitav nepříznivý. V první i ve druhé třetině obdržely po jednom gólu. Naděje domácích sice vykřesala snížením na 1:2 v přesilové hře Schlöglová, ale vyrovnat se jim nepodařilo a třetí trefa Brňanek z dorážky v poslední minutě hry definitivně rozhodla o výsledku.

FbK Svitavy – TJ Sokol Brno Židenice B 3:3 (2:1, 0:1, 1:1)

Branky: Bekeová 2, Skalová.

FbK Svitavy – Psycho Brno FBC ZŠ Horní 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branka: Schlöglová.

(rh, zr)