Lanškroun – FBK Svitavy 2:5

Branky Svitav: Čáp, Felkl, Hermany, Klusák, Komůrka. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:4.

Bylo zřejmé, že souboje na malém hřišti budou provázeny řadou faulů, a to se potvrdilo. Kombinačně hrající hosté se museli prokousávat obrannou hrází soupeře a ten jejich chyby trestal z rychlých brejků. Za stavu 2:0 hosté stáhli sestavu na dvě řady a před druhou přestávkou korigoval nepříznivý stav prvním zásahem v sezoně Čáp.

„V poslední třetině jsme se konečně dočkali kýžených branek. Ve vynikající formě se předvedl především Klusák, který nahrál nejprve na vyrovnávací trefu Felklovi a pak nás sám poslal do vedení. Na protihráčích bylo patrné, jak jim docházejí síly,“ uvedl svitavský útočník Marek Vomočil.

Definitivní jistotu daly další góly mezi 40. a 42. minutou, soupeři nebyly v průběhu hry dvě branky uznány.

Slatiňany – FBK Svitavy 1:6

Branky: Brýdl 2, Brdíčko, Hermany, M. Jedlička, Klusák. Třetiny: 1:3, 0:2, 0:1.

Domácí celek nastoupil v devíti, Svitavy hrály v plném počtu 15 hráčů a to byl možná klíčový faktor zápasu. Hosté odehráli takticky dobře první třetinu, byť soupeř také skóroval.

„Jeho branka však byla dosažena neregulérně po zpracování míčku rukou. Gól ale přes všechny protesty platil a od tohoto okamžiku se na hřišti začalo jiskřit, emoce ovládly zápas,“ poznamenal Vomočil.

Drsné zákroky neunesl Kubát, jenž obdržel trest 2 + 10 minut, ovšem o výsledku nebylo pochyb. „Slatiňany působily ke konci už zcela odevzdaným dojmem, pouze zásluhou jejich brankáře se skóre nepodařilo navýšit.

Dvěma přesnými zásahy svůj debut náležitě oslavil Brýdl,“ doplnil svitavský florbalista. Jeho tým je po 12. kole III. ligy s převahou na čele průběžné tabulky. Další turnaj jej čeká o druhém lednovém víkendu roku 2008 v Jičíně.

Sestava FBK Svitavy: L. Hnát – Jedlička, Brdíčko, D. Komůrka, Sláma, D. Vyskočil, Čáp – Prudil, Klusák, Vomočil, Felkl, Blažejovský, Hermany, Kubát, Brýdl, Holas.