Ani ve druhém utkání v první lize nenašli florbalisté FbK přemožitele. Po venkovním vítězství v Ústí nad Labem si poradili před zraky tří a půl stovek fanoušků s Kopřivnicí a společně s Českou Lípou, Znojmem a Hattrickem Brno si zatím připsali plný počet bodů.

FbK Svitavy – Vikings Kopřivnice 7:3 (1:0, 4:1, 2:2). Branky: 20. König, 24. Doseděl, 32. Brýdl (Říha), 37. König (Doseděl), 39. Štancl, 47. Petráž (Prudil), 54. Šmarda (Říha) – 35. Soukal (Nehera), 50. Sladkovský, 56. Sladkovský (Nehera). Rozhodčí: Perla – Vrzala. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 328. Svitavy: Skácelík – Šmarda, Musil, Štancl, Říha, Macků, Sauer – Junek, Prudil, Petráž, Richter, Doseděl, König, Klusák, Brýdl, Nejedlý, Kolena, Muselík.

V úvodní třetině se v hale Na Střelnici hrál převážně opatrný florbal. Kopřivnice na rozdíl od jarních zápasů v play up poctivě bránila a soustředila se na rychlé výpady. Nejčastěji se k zakončení dostávala zejména druha formace Svitav Doseděl – König – Richter, která si vytvořila řadu šancí a testovala pozornost gólmana Pinďáka.

Domácí hráli trpělivě a měli většinu času míček na svých holích, což zúročili půl minuty před první sirénou, kdy se trefil König na 1:0. Tentýž hráč se prosadil také v prostřední části utkání, ve které Svitavští soupeře jednoznačně přehrávali.

Za zmínku stojí hlavně pumelice Brýdla, jenž v polovině zápasu vyslal z patnácti metrů nechytatelnou ránu s gólovým přídavkem číslo tři. Před ním ještě skóroval Doseděl a účet druhé třetiny završil Štancl.

Náskok domácích v poslední části narostl až na pětigólový a diváci byli ve varu. O šestý gól do Pinďákovy branky se postaral po nabídce kapitána Prudila Petráž. Vzhledem k rozhodnutému skóre svitavští florbalisté v závěru lehce polevili a dovolili Kopřivnici korekci, jinak ale dobrým výkonem potvrdili, že jim první liga sluší. Těšit je mohl i zájem ze strany diváků, který byl vůbec nejvyšší ze všech zápasů druhého kola.

Zápas okomentoval kapitán FbK Svitavy Josef Prudil: „Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Kopřivnice nás znala z play up, kde s námi sehrála dvojzápas doma i venku, proto jsem si myslel, že na nás její hráči vletí od první minuty a budou vyvíjet větší tlak. Kupodivu tomu tak nebylo, soupeř čekal a nechal nás hrát naši hru plnou krásných gólů, šancí a hezkých florbalových momentů. Věřím, že se zápas líbil také našim fanouškům, kteří nám vytvořili opravdu výborné prostředí."

Po vydařeném vstupu do sezony je pro Svitavy připraveno její těžké pokračování, protože nyní dvakrát míří na venkovní palubovky. O tomto víkendu změří síly s Pelhřimovem a týden nato hrají v Paskově. Doma se znovu představí 19. října od 19:30, kdy hostí Českou Lípu.

„S Pelhřimovem jsme se setkali na letním turnaji v Pardubicích a předvedli jsme tam dobrý výkon s vítěznou tečkou. Byl to však spíše přípravný zápas a je jasné, že ten ligový bude o něčem jiném. Pelhřimov má výhodu domácího prostředí a rozhodně nám má z léta co vracet. Navíc jsme na jeho hřišti ještě nikdy nezvítězili. Paskov vůbec neznáme, proto bude hodně záležet na trenérovi. Doufám, že nás na toto utkání dobře připraví. Je pravda, že se Paskovu vydařilo první kolo proti České Lípě, když prohráli pouze o gól, naposledy ale dostal doma nášup od Ústí nad Labem. Venkovní zápasy jsou a vždycky budou velice těžké, ale pevně věřím, že nějaký ten bodík si do Svitav přivezeme," dodává kapitán Josef Prudil.

1. liga mužů ve florbale – další výsledky 2. kola: FBŠ Hattrick Brno – SK Bivoj Litvínov 8:7, FBC Start 98 Praha – TJ X3M Sokol Královské Vinohrady 5:4 (SN), Paskov Saurians – Florbal Ústí nad Labem 3:8, TJ Znojmo – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 8:3, FBC Česká Lípa – TJ Spartak Pelhřimov 10:1.

Pořadí: 1. Česká Lípa (6), 2. Znojmo (6), 3. Svitavy (6), 4. Hattrick Brno (6), 5. Ústí nad Labem (3), 6. Litvínov (3), 7. Pelhřimov (3), 8. FBC Start 98 Praha (2), 9. Královské Vinohrady (1), 10. Paskov (0), 11. Kopřivnice (0), 12. Rožnov pod Radhoštěm (0).

(lb, rh)