Svitavský tým pro porážce s Litvínovem v prvním kole usiluje o spásu v měření sil se svým tradičním prvoligovým protivníkem Hattrickem Brno. První dva duely této série se hrály v moravské metropoli a zápasový stav je po nich vyrovnaný.

Svitavští florbalisté rozehráli měření sil hrané na čtyři vítězná utkání velice špatně. První zápas se jim hrubě nevyvedl a podlehli v něm jednoznačně 2:9. „Utekl nám začátek, zbytečně jsme se koncentrovali na výkon rozhodčích a nikoli na svůj,“ vyjádřil se trenér Luboš Kocourek.

Ani odveta se z pohledu jeho svěřenců nevyvíjela kdovíjak pozitivně, záhy totiž prohrávali 0:3 a ještě po polovině utkání byli o dva góly pozadu. V dalším průběhu ovšem rázně převzali iniciativu, zkraje poslední třetiny se jim povedlo dotáhnout na 5:5 a tenhle stav po dramatických momentech na obou stranách platil rovněž po šedesáti minutách hry.

Prodloužení se hrálo skoro sedm minut, než si prostor ke střele našel Říha, rozvlnil brněnskou síťku a rozhodl pro Svitavy! „Z naší strany to byl zlepšený výkon směrem do obrany, v útoku jsme také chtěli více. Bude to náročná série, těšíme se na domácí prostředí a věříme, že to srdíčkem urveme,“ říká bojovně vedoucí družstva Lukáš Brýdl.

Série se nyní stěhuje do svitavské haly. Třetí zápas se hraje v sobotu 7. dubna ve 20 hodin, čtvrtý následuje o den později od 17:00.

1. LIGA – PLAY DOWN – 2. kolo:

1. utkání: FBŠ Hattrick Brno – FbK TJ Svitavy 9:2 (2:0, 3:1, 4:0). Branky: 11. a 55. Marek, 26. a 60. Malich, 34. a 58. Máček, 9. Brom, 24. Grábl, 46. Kůra – 40. Šivák, 54. Štarman.

2. utkání: FBŠ Hattrick Brno – FbK TJ Svitavy 5:6 PP (4:2, 1:2, 0:1 – 0:1). Branky: 3. Máček, 14. Halama, 15. Grábl, 20. Marek, 27. Hauser – 19. a 36. Petr, 44. a 67. Říha, 18. Prudil, 24. Štarman.

Stav série: 1:1.