1. FbK Rožnov pod Radhoštěm – FbK Svitavy 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Branky: 39. a 59. Kohout, 30. Velech, 44. Viktořík – 18. Junek, 36. König, 43. Doseděl, 45. Nejedlý, 56. Říha. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 124. Střely: 23:32.

Svitavy: Skácelík – Prudil, Říha, Štancl, Šmarda, Macků – Junek, Kolena, Petráž, König, Doseděl, Richter, Brýdl, Muselík, Klusák, Nejedlý.

Hrál se přímý souboj o sedmé místo a důležitost souboje byla na obou družstvech vidět. Obě však zvolila odlišnou taktiku. Zatímco Svitavští vsadili na poctivou obranu, tak domácí se jali napadat rozehrávku soupeře klidně ve třech hráčích. I díky tomu se zkraje dostali do několika slibných šancí, s nimiž si s jistotou poradil spolehlivě chytající Skácelík.

Jakmile se hosté oklepali z počátečního tlaku rivala, začaly se síly na hřišti vyrovnávat a po Říhově individuální akci otevřel skóre do prázdné branky Junek – 0:1. Domácí dotáhli v polovině zápasu, kdy neměl složitou pozici v koncovce Velech. Poté se zranil při tvrdém souboji Junek, jehož v sestavě nahradil Brýdl, hosté se ale nenechali vyvést z koncentrace a König nadvakrát propálil brankáře. Ještě ve druhé části zařídil další srovnání Kohout a zápas zůstával otevřený – 2:2.

Na začátku poslední třetiny poslal Svitavy potřetí do vedení Doseděl, ale domácí znovu odpověděli Viktoříkem a utkání se poněkud přiostřilo v hledišti i na hřišti. Důležité ovšem bylo, že Svitavy získaly po nečekané bekhendové střele Nejedlého těsný náskok zpět – 3:4. Potom předvedl Říha, proč patří k nejlepším obráncům první ligy, přesprintoval celou hrací plochu a jeho zakončení lobem přes padajícího gólmana Panaše by mohlo aspirovat na gól kola – 3:5. Běžela 56. minuta a pro Svitavy vše vypadalo báječně.

Rožnov ale duel v domácím prostředí zabalit nechtěl a odhodlal se k téměř tříminutové hře bez brankáře. To se mu vyplatilo, závěr pořádně zdramatizoval Kohout, jenž šťastnou tečí překonal Skácelíka. Nic více ale svitavští florbalisté protivníkovi nedovolili a odvezli si plný počet bodů za vítězství, které je vzhledem ke stále napínavější situaci na hraně osmičky mimořádně potřebné.

O to další budou bojovat v sobotu 11. ledna od 18 hodin na domácí palubovce a bude to zase střetnutí z kategorie velice náročných. Přijede totiž tým ze Znojmo, který se řadí k favoritům soutěže. Svitavští hráči ale už několikrát předvedli, že za podpory svých vynikajících fanoušků se mohou i velmi silnému soupeři směle postavit.

1. liga ve florbale – další výsledky 15. kola: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Vikings Kopřivnice 4:5 (SN), SK Bivoj Litvínov – Florbal Ústí nad Labem 6:4, FBC Start 98 Praha – TJ Spartak Pelhřimov 4:2, Sokol X3M Královské Vinohrady – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 8:4, FBŠ Hattrick Brno – Paskov Saurians 9:0.

Pořadí: 1. Litvínov (34), 2. Královské Vinohrady (31), 3. Česká Lípa (29), 4. Hattrick Brno (29), 5. Znojmo (29), 6. Ústí nad Labem (28), 7. Svitavy (20), 8. Rožnov pod Radhoštěm (18), 9. FBC Start 98 Praha (17), 10. Kopřivnice (15), 11. Pelhřimov (12), 12. Paskov (8).

(vom, rh)