Soupeř bojující na dálku s Litvínovem o prvenství v základní části byl jasným favoritem tohoto utkání, v prvním vzájemném měření sil uštědřil Svitavským nejtvrdší prohru v sezoně (3:10) a tým trenéra Kocourka navíc k zápasu přicestoval s jedenácti muži do pole. To lze kromě pracovních povinností hráčů přičíst na vrub mimo jiné rovněž zlepšeným sněhovým podmínkám na českých sjezdovkách. Nekompletní kolektiv však nezahrál vůbec špatně a do samého konce bojoval o bodový zisk.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FbK Svitavy 5:3 (2:3, 2:0, 1:0)

Branky: 13. a 28. Slaný, 18. Mlejnek, 36. Bezouška, 49. Vnuk – 10. a 11. König, 15. Prudil. Rozhodčí: Baloun – Čížek. Vyloučení: 0:2, navíc Doseděl (Svitavy) 10 min. Bez využití. Diváci: 141. Střely: 30:27.

FbK Svitavy: Skácelík – Prudil, Říha, Šmarda, Junek – Doseděl, Richter, König, Brýdl, Kolena, Klusák, Muselík.

Navzdory předpokladům to byli hosté ze Svitav, kteří byli v úvodu nebezpečnější a za svoji aktivitu byli odměněni v polovině první části, kdy se dvakrát během jediného střídání prosadil König.

Za domácí snížila jejich ikona Slaný, někdejší hráč české reprezentace a extraligové Mladé Boleslavi – 1:2.

V 15. minutě byli všichni aktéři svědky nevídané události. Josef Prudil se trefil snad z patnácti metrů, čímž asi trojnásobně překonal své dosavadní maximum a současně vyhnal z branky Knola. Zbytek zápasu už dochytala obvyklá jednička Českolipských a reprezentace Ruska Ponomarev.

Před koncem třetiny se však ještě prosadil domácí hráč Mlejnek a do druhé části vstupovaly Svitavy jen s jednogólovým náskokem.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve znamení velkého náporu domácích, kteří v některých fázích téměř nepouštěli soupeře z obranné poloviny.

Díky skvělému Skácelíkovi v brance a obětavosti spoluhráčů se gólově ujaly pouze dalekonosná střela Slaného a volej z hole Bezoušky, přesto domácí otočili vývoj skóre na 4:3.

Třetí třetina nabídla vyrovnanější podívanou. Jako první se v ní trefil Vnuk a poslal Českou Lípu do dvoubrankového vedení.

Největší šanci na zdramatizování utkání měl pět minut před koncem kapitán Richter, jenže jeho bekhendový blafák vychytal Ponomarev.

Českolipští zadáci se s blížícím se koncem utkání nikam nehnali, na což hosté museli odpovědět vysunutím své obrany, ale potřebný výsledek to nepřineslo.

Slušně zaplněná hala se dočkala nakonec také vyloučení. To první si připsal do statistik Klusák a za peprný komentář směrem k rozhodčím si potom Doseděl vysloužil trest 2 + 10.

Přes prohru panovala po zápase v táboře hostů příjemná atmosféra, neboť i v oslabené sestavě dokázali být favoritovi celkem vyrovnaným soupeřem, o čemž svědčí rovnocenný poměr střel. Ze hřiště tedy mohli odejít se vztyčenými hlavami.

V sobotu 22. února čeká na Svitavy poslední vystoupení v základní části, když v 18 hodin přivítají Ústí nad Labem. Hned o následujícím víkendu začíná play-off, které budou zcela jistě začínat na soupeřově hřišti.

Který z týmů elitní čtyřky si je vybere za svého rivala, to se svitavští florbalisté dozvědí v neděli večer po dohrání všech střetnutí závěrečného kola.

Další výsledky 21. kola: FBC Start 98 Praha – Rožnov pod Radhoštěm 5:4, Paskov – Pelhřimov 1:8, Ústí nad Labem – Kopřivnice 13:5, Znojmo – Hattrick Brno 6:10, Královské Vinohrady – Litvínov 8:7 (PP).

Pořadí: 1. Litvínov (46), 2. Česká Lípa (45), 3. Hattrick Brno (44), 4. Královské Vinohrady (42), 5. Ústí nad Labem (39), 6. Znojmo (38), 7. Svitavy (30), 8. Rožnov pod Radhoštěm (29), 9. FBC Start 98 Praha (20), 10. Pelhřimov (18), 11. Kopřivnice (18), 12. Paskov (9).