Za soupeře měli celky, s nimiž se v tomto ročníku již jednou utkali a v obou případech odešli z palubovky poraženi. Odveta se jim povedla z padesáti procent.

Samotné zápasy měly kuriózní předehru, když svitavská výprava zapomněla doma dresy a musela si je vypůjčit od rokytnických florbalistek.

FbK Svitavy – Letohrad 4:1

Branky: Komůrka, Hermany, Brýdl, Vomočil.

Předchozí měření sil skončilo sice výhrou Letohradu 4:2, jenže rozhodlo se o ní v samotném závěru, takže soupeř neměl být pro tým FbK nepřekonatelný.

To ukázal i průběh zápasu, neboť Svitavští se předvedli v dobrém světle, zdobila je rychlá kombinační hra, se kterou si Letohrad nevědel rady. Na stavu se to poprvé projevilo po střele Čápa, kterou chytrou tečí usměrnil do sítě Vomočil. Netrvalo moc dlouho a Brýdl si povšiml špatně postaveného gólmana soupeře, což dokázal pohotově potrestat (2:0).

Vedení o dvě branky hráčům FbK nestačilo a v nástupu do druhé třetiny ho pojistil Hermany. Jak to bylo důležité, to se jasně ukázalo ještě v průběhu druhé třetiny, neboť Letohrad se s nepříznivým vývojem nechtěl smířit a umístěnou střelou korigoval na 3:1.

Ale Svitavy měly nadále navrch a protivníkovi toho více nedovolily. V poslední části už kontrolovaly hru a dočkaly se také využité přesilovky, když si slovo vzal kapitán Komůrka a zpečetil zaslouženou a cennou výhru svého mužstva.

FbK Svitavy – Hradec Králové 2:3

Branky: Richter, Čáp.

Ani kdyby se hrálo snad do půlnoci, nemohli by Svitavští tento duel vyhrát. Co bylo platné, že soupeře jasně přestříleli, když zcela vyhořeli v efektivitě.

Hradec utržil ve svém prvním vystoupení na turnaji debakl od Rtyně a další nezdar nehodlal připustit. Ve vyrovnané první třetině se možnosti rodily na obou stranách, jediná z nich se ujala a soupeř se dostal do vedení (0:1). Prostřední část herně patřila svitavským florbalistům. Branku ostřelovali ze všech pozic, ale skórovat se jim podařilo jedinkrát, a to sekundu před sirénou z hole Richtera – 1:1.

Gól do šatny však příliš nepomohl. Svitavy se stále tlačily dopředu, jenomže neuhlídaly rychle hradecké protiútoky a rázem tak musely dotahovat dvoubrankové manko. Naději poté vzkřísil Čáp povedenou ránou téměř od půlky hřiště, ale nic dalšího už celek FbK s nepříznivým skóre nenadělal. Nevyužívání vyložených šancí se nejvíce podepsalo pod druhý nezdar s Innebandytos.

Na jakém místě stráví druholigový tým sváteční pauzu, o tom rozhodne turnaj hraný bez jeho účasti o tomto víkendu. Tak či onak zůstane se ziskem jedenácti bodů za dosavadní tři vítězství, dvě remízy a sedm proher v pásmu ohrožení. Svými výkony na dvou posledních turnajích ale naznačil, že by se z něho mohl rychle dostat do bezpečných vod. Liga pokračuje o druhém lednovém víkendu.

(vom, rh)