V domácí hale Na Střelnici si ze čtyř zápasů během jednoho týdne připsali devět z dvanácti možných bodů. Za podpory fantastických diváků si díky tomu zajistili záchranu, protože z osmého místa je na závěrečném turnaji o víkendu již nikdo nemůže sesadit.

FBK Svitavy – Letohrad 3:2

Třetiny: 1:0, 1:0, 1:2.

Branky: Vomočil 2, Svoboda.

Soupeř je milým překvapením sezony, bojuje o druhou příčku a také první vzájemný duel vyzněl v jeho prospěch v poměru 4:2. „Čekali jsme vyrovnaný boj a mysleli na vítězství. Kdybychom totiž porazili Letohrad, moc by nám to v tabulce pomohlo,“ říkal před utkáním kouč René Hnát.

Jeho svěřenci začali smělý cíl naplňovat hned od prvních minut. Nejdříve se mezi střelce zapsal mladík Svoboda, jenž se v posledních utkáních stal výrazným žolíkem. Svitavští hráli moderní útočný florbal a hosty zahnali do úzkých. Ti se velmi těžko dostávali do střeleckých pozic a když už se jim podařilo zakončit, byl na místě spolehlivý gólman Weis.

O druhý zásah se postarala formace Nejedlý – Felkl – Vomočil. Přesnou kombinací se dostala do útočného pásma, Nejedlý našel nahrávkou zpoza brány nezištně Vomočila a ten skóroval na 2:0. Zápletku dne však přinesla třetí třetina. „Kdybych byl divák a zažil poslední část takovou jako tu s Letohradem, hrál bych snad do svých padesáti let,“ řekl po zápase kapitán svitavského kolektivu David Komůrka.

Hosté se nevzdali naděje na úspěch a rychlým gólem na 2:1 se dostali zpátky do hry. Šance se střídaly na obou stranách, publikum hnalo svoje hráče k vítězství. Soupeř ale projevil tah na bránu a 57 sekund před koncem vyrovnal na 2:2.

Remíza by pro domácí byla vzhledem k průběhu zklamáním, nejdůležitější moment si schovali do času 44:48. Pouze dvanáct sekund před koncem si vynutili faul, k rozehrání se postavili Felkl s Vomočilem.

Po perfektně sehraném signálu dokonale zaskočili obranu i brankáře letohradského celku. „Tušil jsem, že si soupeř bude všímat spíš mě, protože jsem se jako pravák točil do středu. S Markem jsme si řekli, že když trefí bránu z toho úhlu, skončí to gólem. Vyběhli jsme naráz, jak to máme nacvičené, přiťukl jsem míček a naznačil střelu z otočky. Viděl jsem, jak na mě všichni protihráči i gólman koukají a Mára svojí střelou rozvlnil síť. Myslím si, že brankář v první moment ani nevěděl, že je to gól,“ popsal rozhodující moment Felkl. Ve velké euforii pak všichni hráči naskákali na palubovku a společně se radovali z gólu, kterým pokořili kvalitního soupeře.

FBK Svitavy – Kaplice 6:2

Třetiny: 2:1, 3:1, 1:0.

Branky: Svoboda 2, Hynek, Hermany, Nejedlý, Vomočil.

Poslední mužstvo druhé ligy minule překvapilo výhrami nad silnými celky Náchoda a Pardubic, jeho sestup je však už neodvratný. Svitavy s ním hrály poprvé. „Naším cílem bylo jasně vítězství. S diváky jsme se chtěli rozloučit tím nejlepším způsobem a poděkovat jim za jejich podporu,“ prozradil trenér Hnát.

Jeho slova si hráči vzali k srdci a diktovali tempo hry. Poněkolikáté potvrdil formu Svoboda, který skóroval hned dvakrát, Nejedlý vymetl svojí ránou pavučinky a po druhé části, když Svitavy vedly o tři góly, dostali příležitost všichni hráči z lavičky. Trefil se i junior Hynek, který si osladil premiéru v týmu mužů.

„O tom, že máme nejlepší fanoušky v lize, nelze pochybovat. Náleží jim veliký dík. Myslím, že jsme si společně ty dva vítězné zápasy užili. S výsledky i se hrou jsem spokojen,“ netajil se René Hnát.

Sestava: Weis – Říha, Šmehlík, Komůrka, Čáp – Musil, Prudil, Svoboda, Felkl, Nejedlý, Vomočil, Hermany, Hynek, Blažejovský, Partyš, Kubát.

2. liga – divize III:

1. Žďár nad Sázavou 17 0 1 173:­53  51
2. Jihlava 12 2 4 10­3:62  38
3. Letohrad 11 0 7  ­82:76  33
4. Náchod 9 2­ 7  95:68  29
5. Pardubice B 9 2 7 103:91  29
6. České Budějovice 8 1 9  84­:85  25
7. Tábor 8 1 9  8­5:94  25
8. FBK Svitavy 6 3 9  64­:87  21
9. Rtyně 6 3 11 90­:130 21
10. Třebíč 5 0 13 8­2:145 15
11. Kaplice 2 0 16 52­:122  6

Tečkou za tímto soutěžním ročníkem bude turnaj v Kaplici, kde Svitavy nastoupí v odvetném zápase proti domácím a Č. Budějovicím. Hraje se v sobotu 28. března.