FBK Svitavy – Sokol Ústí n. O.

7:1 (1:0, 6:0, 0:1)
Branky: Blažejovský, Felkl, Brdíčko, Holas, Jedlička, Vomočil, Komůrka.
Domácí se proti poslednímu týmu III. ligy tlačili od začátku dopředu, ale první gól padl až v čase 14:12 po průniku Komůrky a jeho střele z ostrého úhlu. „Chtěli jsme předvádět aktivní florbal a vlétnout na soupeře hned od začátku, abychom se vyhnuli komplikacím,“ potvrzuje gólman René Hnát. Jeho slova padla na úrodnou půdu ve druhé třetině, kdy domácí nasázeli šest branek. Tu nejhezčí dal po krásné kombinace celé pětky Blažejovský, v poslední části hosté jen korigovali. Smolařem utkání byl svitavský hrající trenér Felkl, jenž běžel třikrát sám na bránu a ocitl se v mnoha šancích, nakonec skóroval alespoň jednou. „Obrovskou práci odvedl v zápase celý tým na čele s obranou a brankářem. V posledních třech utkáních jsme obdrželi pouhé tři branky,“ chválil útočník Jakub Holas.


FBK Svitavy – Lanškroun

7:4 (2:0, 2:1, 3:3)
Branky: Prudil 3, Brdíčko, Brýdl, Felkl, Hermany.
Utkání se muselo líbit od počátku, hra se vyznačovala vysokým nasazením z obou stran a množstvím šancí. Jako první se prosadil Felkl ve chvíli, kdy měl gólman zakrytý výhled, a stejný hráč měl podíl i na druhém zásahu Hermanyho. Prostřední část patřila Prudilovi, jenž zvyšoval až na 4:0. Ve 37. minutě svítilo na ukazateli 5:1, ale pak hosté sehráli dvacetisekundovou pasáž se třemi góly a rázem to bylo 5:4! Zákonitě přišel svitavský time out a po skvělém zákroku Hnáta, který zabránil srovnání, vstřelil velice důležitou branku Brýdl. A když následně Prudil završil svůj hattrick, mohlo 250 diváků slavit zasloužené vítězství.

Tuto sobotu nastoupí Svitavy ve Rtyni v Podkrkonoší k dalším důležitým kláním proti Náchodu B a Jaroměři. „Když porazíme Jaroměř, tak oživíme šance na postup, stále však musíme čekat, že s ní ještě někdo aspoň remizuje,“ upozorňuje hrající trenér Radek Felkl. Útočník Marek Vomočil dodává. „Z kabiny se ozývá, že půjde o utkání roku. Samozřejmě chceme soupeři situaci ještě zkomplikovat. Myslím, že důležitým faktorem bude výkon rozhodčích, protože zápas bude určitě hodně vypjatý.“

Sestava FBK Svitavy: Hnát, Weis – Jedlička, Brdíčko, Komůrka, Sláma, Čáp, Vyskočil – Klusák, Vomočil, Felkl, Blažejovský, P. Hermany, Kubát, Brýdl, Holas, Prudil.

O minulém víkendu pokračovala také 1. liga žen divize II. Svitavské florbalistky si ze Zlína odvezly pouze jeden bod za remízu a zůstávají poslední se čtyřbodovým mankem na osmé Psycho Brno. Jenom dvě vítězství na posledním turnaji a souhra dalších výsledků může zajistit vyhnutí se baráži.

FBK Svitavy – FBC Žďár n. Sáz. 1:1.

Branka: Fajmanová. FBK Svitavy – Panthers Otrokovice 1:8. Gól: Bekeová.
Pořadí: 1. Židenice 56 bodů, 2. Vsetín 47, 3. Otrokovice 45, 4. Žďár nad Sázavou 34, 5. Olomouc B 33, 6. Hattrick Brno 26, 7. Bulldogs B 18, 8. Psycho Brno 17, 9. Svitavy 13.

(mv, rh)