FBK Svitavy – FBC Nové Město n. M. 7:2 (1:0, 2:2, 4:0). Branky: Richter 3, Říha 3, Botoš. Domácí získali dvougólové vedení, poté se zápas lehce zdramatizoval, ale díky čistému hattricku Davida Říhy si svitavští žáci připsali cennou výhru.

FBK Svitavy – Přelouč 13:3 (6:2, 2:1, 5:0). Branky: Říha 5, Šmarda 2, Křeček 2, Richter 2, Jurka, Botoš. Hosté neměli být rovnocennými konkurenty a to se potvrdilo i na hřišti. Velikou zbraní domácích byla rychlá kombinace, díky které dostal soupeř direkt za pět minut (5:0). Poslední třetina se nesla ve stylu exhibice.

„Domácí zápasy se povedly, klukům patří velký dík. První soupeř byl výkonnostně lepší, utkání to prokázalo. Rád bych pochválil celé družstvo v čele s Davidem Říhou a nejmladším žákem Dominikem Šmardou. Naším největším problémem je někdy až přílišné sólování a nepřebírání hráčů, i když tentokrát se nám tyto nedostatky dařilo odbourávat,“ uvedl trenér týmu František Weis.

Sestava FBK: Šušol – Karlík, Křeček, Šmarda, Strniště, Jurka, Sauer, Švach, Prokeš, Botoš, Říha, Richter, Hájek.

Za zmínku stojí vynikající výkony nejlepšího hráče celé soutěže Davida Říhy, který zcela suverénně vede kanadské borování (nasbíral 43 branek a 15 asistencí za 12 střetnutí). Na druhého v pořadí přitom má propastný náskok 35 bodů!

Žáky vystřídaly na palubovce haly Na Střelnici starší žákyně FBK Svitavy a napodobily své oddílové kolegy. Po dvou vítězstvích nad Novým Městem 4:0 a FBC Orlicko Třebovsko 4:1 se dostaly na první místo svojí regionální ligové skupiny, druhý Jičín má o tři body méně, ale dva zápasy k dobru. Na výhrách se podílela i svitavská brankářka Zdeňka Benešová, čisté konto udržela v této sezoně již potřetí.