Polička – Letohrad 3:4 PP

Hostující Testa OEZ nechala své elitní reprezentanty doma, i to bylo jednou z příčin, proč se na ploše neodehrávala jednostranná a předem jasná záležitost, ale dramatický vyrovnaný boj. O to se však zasloužili zejména sami poličští hokejbalisté bojovným výkonem, kterým favoritovi připravili obrovské starosti.

Od samotného úvodu držela Kometa s extraligistou krok. Hosté sice byli o něco málo nebezpečnější a Škoda v domácí svatyni měl přece jen více práce, ale ani hostující Matyáš se nudit nemohl. Jedinkrát zapomněli Poličští ve své sympatické útočné snaze na „zadní vrátka“ a neobsazený útočník využil své sólo, avšak šance se rodily také na opačné straně, a to především v dobře sehraných přesilovkách.

Byla–li úvodní patnáctiminutovka vyrovnaná, tak o té druhé to platilo stejnou měrou. Domácí uměli odpovědět na každý útok svého soupeře a navíc zodpovědně bránili. Pouze v oslabení ve 23. minutě kapitulovali, proti parádní ráně Kubíčka ovšem Škoda neměl ani ten nejmenší nárok – 0:2. Kdyby v tu chvíli Letohrad přidal třetí zásah, a do několika slibných pozic se dostal, bylo by asi rozhodnuto.

Ale hosté už nezvýšili, naopak jako by se uspokojili dvougólovým vedením a chtěli jej už jen kontrolovat, ale bohorovnost byla předčasná a v poslední třetině se jim vymstila.

Kometa totiž nic nezabalila a příliš klidné protivníky zaskočila velkým náporem. Ten našel svoje vyústění ve dvou zásazích během necelé půlminuty a pak se spustila bitva ostrá jako řemen. Ve 43. minutě udeřil hostující Furik, když pohotověji než obránci reagoval na vysoký lob přes celé hřiště a zblízka skóroval.

Poslední šance Komety přišla v následné přesilovce, tu po oddechovém čase využil dělovkou Schauer, když do konce nechyběla ani celá minuta. Ta byla spíše než hrou naplněna ostrými zákroky, to dávalo tušit velké věci v pětiminutovém prodloužení.

A co říci k nastavení? Tři a půl minuty se hrálo jenom v obranném pásmu Letohradu. Schauer trefil po závaru tyčku, domácí dotírali na brankáře Matyáše a vypadalo to, že senzační vítězný gól visí ve vzduchu. Visel, ale nakonec padl do Škodovy sítě. Hosté se snad vůbec poprvé v prodloužení dostali na dostřel a předvedli, jak vypadá efektivita.

Zklamání bylo značné a pochopitelné, vždyť skalp extraligisty byl na dosah, ale výkon Komety prokázal, že ambice na primát ve II. národní lize nemusejí být vůbec utopické.

Branky Komety: M. Chmel, Geba, Schauer. Sestava: Škoda – Libich, Hegr, Rokos, M. Chmel, Teplý, Hanyk, Víšek, Schaffer, Schauer, P. Chmel, Geba, Radiměřský, Sokol, Mitáš, Štefka, Grubhoffer. (rh)