V Rychnově rozhodli o svém vítězství v prvním poločase, proti Tesle to měli mnohem těžší a výhru o jeden bod doslova vyválčili až v poslední minutě utkání.

Rychnov n. K. – Svitavy 65:109

Body Svitav: Hrníčko 24, Šindelář 24, Teplý 21, Sedlák 15, Havránek 8, Fröhde 6, Sobotka 5, M. Špaček 3, Lepold 2, Andres 1.
Poločas: 32:62.

Svitavští hned od prvních minut spustili střelecký koncert, jehož výsledkem byl po šesti minutách stav 7:27!! Domácí se z této studené sprchy těžce oklepávali. Sice se v dalších deseti minutách hra vyrovnala, ale poslední dvě minuty prvního poločasu hosté vyhráli 13:0 a definitivně rozhodli. Druhá půle byla ze strany hostů exhibicí, v níž ukázali domácím fanouškům i několik parádiček. Symbolickou stovku vstřelil Tomáš Teplý z trestného hodu levou rukou.

Pavel Špaček, trenér: Jsem rád, že jsme nezopakovali nesoustředěný začátek zápasu v Chrudimi a tentokrát jsme to byli my, kteří v úvodních minutách soupeře jasně přehráli. Díky tomu si zahrálo všech deset hráčů a pošetřili jsme síly na neděli. Zlepšení formy naznačil Jakub Sedlák, který se přiblížil výkonům z podzimu. V utkání jsme opanovali podkošový prostor, pivoti zaznamenali celkem 63 bodů, což je jejich sezonní maximum.

Tesla Pardubice – Svitavy 63:64

Body: Hrníčko 18, Šindelář 15, Havránek 11, Sedlák 7, Sobotka 7, Teplý 6.
Poločas: 39:33.

Od začátku byl k vidění pohledný basketbal. Agresivita domácích dělala hostům problémy a dlouho tahali za kratší konec. Vedení soupeře sice dotáhli, ale závěr poločasu vyšel Tesle a vedla o šest bodů.

Hosté si byli dobře vědomi, že musejí zkvalitnit obrannou hru, což se jim po přestávce začalo dařit a dvě trojky Hrníčka znamenaly obrat (47:52). Mírný odstup si chvíli drželi, ale pak přišly světlé okamžiky střelce Tondra (18 bodů) a Tesla zase vedla, čtyři minuty před koncem o čtyři body. V této kritické fázi podržel Svitavské trojkou Havránek a Hrníčko převážil misky vah opět na stranu hostů (62:63).
Na konci už vládly na obou stranách obrany, které nedávaly střelcům žádnou volnou pozici k zakončení. Rozhodovaly tudíž trestné hody. Nejprve domácí Eichler proměnil jen jeden (63:63), stejnou mincí odpověděl Hrníčko – 63:64. Drama vyvrcholilo sedm vteřin před koncem při trestných hodech Havránka. Nedal ani jeden, ale hned po druhé šestce zariskoval a vychytal přihrávku domácího pivota na rozehrávače. Sladké vítězství o jediný bod bylo na světě!

Pavel Špaček, trenér: Musím pogratulovat soupeři k předvedenému výkonu. Dnes jsme rozhodně nebyli lepší, ale šťastnější. Přeji mu do závěrečného dvoukola vybojování potřebné jedné výhry k záchraně. My jsme si dlouho s pestrou útočnou hrou domácích mladíků nevěděli rady. Teprve ve druhé půli jsme je udrželi na 24 bodech a to asi rozhodlo. Utkání opět výborně vyšlo pivotům, jejich 40 bodů je kvalitní výsledek. Bohužel nám tentokrát „vyhořel“ tradičně dobrý perimetr, byť je nutno říci, že domácí svou pohyblivostí byli doslova všude a volná pozice ke střelbě tak byla nedostatkovým zbožím. Jsem velmi rád, že jsme koncovku zvládli a můžeme se v klidu připravit na osm rozhodujících zápasů soutěže.

Další výsledky: Žďár – Poděbrady 79:51 a Chrudim 68:47, Pelhřimov – Chrudim 70:94 a Poděbrady 67:70, Boleslav – Jičín 78:85 a Nymburk 86:70, Liberec – Nymburk 55:72 a Jičín 87:91, Tesla – Šumperk 68:75, Rychnov – Šumperk 67:80.