Oči příznivců svitavského basketbalu byly v úterý upřeny do Mnichova, kde se konal los FIBA Europe Cupu.

Do této evropské pohárové soutěže si Dekstone Tuři zajistili postup díky čtvrté příčce v uplynulé sezoně Kooperativa NBL.

Dopředu bylo jasné, že Svitavy coby absolutní nováček na evropské scéně budou zařazeny mezi deset účastníků prvního kvalifikačního kola, a to do pětice nenasazených týmů společně s těmito kluby: Kataja (Fin.), Lavrio (Řec.), Ironi Ness Ziona (Izr.), Kongsberg (Nor.).

„Na výběr“ byla pětice nasazených tvořená polskou Radomí, ukrajinskými zástupci Dnipro a Čerkassy, tureckým Istanbulem BBSK a švédským Södertälje BK.

Los „nadělil“ svitavským Turům zástupce nesmírně silné turecké ligy!

Istanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, jak zní celý název, obsadil v minulé sezoně doma 11. místo, je ale třeba mít na paměti, že v Turecku hrají evropské top kluby Fenerbahce, Darussafaka, Anadolu Efes, Besiktas a další.

Hraje se na dva zápasy doma – venku, termíny jsou předběžně stanoveny na 20. a 26. září, přičemž první utkání se bude hrát ve Svitavách a odveta u Bosporu.

Lepší z dvojice Svitavy – Istanbul BBSK se ve druhém předkole utká s vicemistrem Švédska Lulea BC o postup do základní skupiny FIBA Europe Cupu.