VK Hronov – Dolní Újezd

1:3 (–19, –17, 18, –23)

Újezdským hráčkám se dařilo od samého začátku, ihned se ujaly vedení a to si udržely. To samé se opakovalo v sadě druhé, když hostující tým v ní zkazil jediný servis. Komplikace přišly až posléze, Hronov zabral a snížil, ale dramatickou koncovku čtvrtého setu (23:23) zvládly lépe juniorky Sokola a uštědřily soupeřkám teprve druhou porážku do tabulky nadstavbové skupiny.

3:2 (16, –20, –19, 21, 13)

Odveta byla ještě napínavější a rozhodovala se v závěrečných míčích tie breaku. Až do té doby se vývoj přeléval z jedné strany na druhou. Sokol vedl 2:1 na sety, ale od stavu 20:20 ve čtvrtém setu uhrál jediný míč a dramatickému pátému dějství se nevyhnul.

V bouřlivé atmosféře vedl Hronov 11:7, „sokolkám“ pak pomohl time out. Trenérské šachy pokračovaly, oddechové časy byly k vidění na obou stranách. Újezd vyrovnal na 13:13, ale poslední dva balony skvělého duelu, jenž dělal čest postavení obou týmů v tabulce, nakonec vyšly domácím.

Sestava: V. Rožková,V. Lopourová, K. Jiskrová, M. Šplíchalová, I. Šplíchalová, J. Vanatová, V. Nováková, Š. Lorencová, R. Kabrhelová a A. Šimková. Trenérkami jsou M. Ropková a J. Rejmanová.

Další výsledky – 5. – 6. kolo: Jičín – Rychnov n. K. 3:1 a 3:1, Zbečník – Šumperk 1:3 a 1:3, Dvůr Králové nad Labem – Sokol Pardubice 0:3 a 0:3.

8. Dvůr Králové  1 17  8:53  19

V sobotu 14. února od 10 hodin přivítá Dolní Újezd v domácí hale soupeřky ze Zbečníku. (van)