Výrazná převaha

Con Invest Děkanka – Liberec 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Extraligový suverén potvrdil svoji dominantní pozici i v tomto finále. Od začátku udával tempo hry, liberecké Crazy Girls byly pod stálým tlakem a jen ojediněle se dostávaly k ohrožení svatyně Děkanky. Ta šla do vedení v 11. minutě zásluhou Novotné a svůj náskok postupně zvyšovala, ve 46. minutě to bylo už 5:0. Poté Pražanky v sestavě s exsvitavskou oporou Kristýnou Jílkovou polevily, to Liberec vedený bývalým trenérem místního FBK Lubošem Kocourkem využil ke korekci porážky, ale úspěch Děkanky nebyl ohrožen.

Fakta – branky: 11. Novotná (Šindelová), 22. D. Šteglová (D. Brennerová), 33. K. Rozumová (Novotná), 44. Šteglová (Kalecká), 46. Rozumová (Lacková) – 48. M. Urbanová (Piotrowska), 53. Koníčková (Matějková). Rozhodčí: Mikula – Kotala. Vyloučení 1:3, využití 1:0. Diváků: 200.

Con Invest Děkanka: Váňová – Vaculíková, Kalecká, Svobodová, Komissarová, Moťková – Šindelová, Novotná, Rozumová, K. Jílková, Brennerová, Šteglová, Billá, Lacková, Drbohlavová. FBC Liberec: Kozelková (Plíšková) – Bartošová, Trojanová, Sedláková, Matějková – M. Urbanová, Piatrowska, Počtová, Penzová, Mikolášková, Burdová, A. Urbanová, Koníčková, Surá, Němečková.

Velká přestřelka

Střešovice – Ostrava 8:7 (2:2, 4:3, 2:2)

Tradiční rivalové finálové série nejvyšší domácí soutěže nabídli strhující podívanou. Pepino sehrálo výtečnou první polovinu zápasu, na jeho rychlé vedení 2:0 sice Tatran záhy reagoval, ovšem v úvodu druhé třetiny Ostravští utekli až na 5:2. Poté ale přišly střešovické chvíle – během 75 vteřin bylo srovnáno! Ve 38. minutě dokonal skvělý obrat Jedlička a získané sebevědomí přetavil Tatran ve třetí části ve zvýšení až na 8:5.

Ostrava až do konce bušila do soupeřovy obrany, po využité přesilovce Chrápkem snížil necelé dvě minuty před koncem Tříska na 8:7, ale závěrečný risk bez brankáře jí nevyšel. Pepino bylo blízko k triumfu, draze však zaplatilo za chvilkovou ztrátu koncentrace ve druhé třetině.

Fakta – branky: 12. a 30. Brychca, 29. a 38. Jedlička, 30. a 53. Fridrich, 14. Garčar, 50. Vávra – 7., 21. a 56. Chrápek, 1. a 25. Skácel, 26. a 59. Tříska. Rozhodčí: T. Sojka – K. Sojka. Vyloučení 1:2, využití 1:0. Diváků: 425.

Tatran Střešovice: Vochozka – Přívara, Garčar, Růna, Klimeš – Sláma, Jedlička, Brychca, Vávra, Fridrich, Noha. Pepino Ostrava: Pinďák (Doležil) – Machala, Svoboda, Both, Trunkát, Sysala – Skácel, Tříska, Chrápek, Kapolka, Škarupa, M. Koňařík, Tomica, Daniš, Ďopan, Maier.