Výsledky II. ročníku ankety o nejúspěšnější sportovce Svitavska už jsou „uzamčeny“ na několik západů a odtajněny budou až druhý únorový čtvrtek v Poličce.

Udržet si laťku

Sportovní anketa měla přesně před rokem na Svitavsku premiéru. Nesporně vydařenou, což může potvrdit každý, kdo se jejího vyhlášení osobně zúčastnil. „Myslím si, že první ročník ankety nastavil laťku poměrně vysoko. Snažíme se na něj navázat, připravujeme vše podobným způsobem jako loni, takže věřím, že dopadne také dobře,“ pronesl předseda Regionálního sdružení sportů Svitavy Antonín Kadlec. RSS se společně s agenturou ČOK CZ, Deníkem a jednotlivými městskými úřady spolupodílí na organizaci projektu.

Tak jako to u podobných anket bývá, není vždy jednoduché porovnat dosažené výkony v často velmi různorodých odvětvích a disciplínách. Ať už bude pořadí jakékoli, vždy se vyskytnou otázky, proč tam chybí ten či onen, proč je právě tenhle výše než jiný. Komise složená z odborníků na sportovní problematiku neměla při posuzování výsledků uplynulého roku 2009 lehkou úlohu, ale není pochyb o tom, že vybraní sportovci a kolektivy si svoje ocenění určitě zaslouží.

„Výsledky ankety, které samozřejmě pro veřejnost odtajníme až 11. února, podle mého názoru korespondují s dosaženými výkony v roce 2009. Někteří sportovci nám vylétli nahoru nově. Za to jsem rád, zejména v kategoriích dětí a mládeže, kde máme umístění a výkony nad očekávání dobré. Už vzhledem k tomu, že jsme, co se sportu a sportovišť týče, malý okres. Mám přitom na mysli hlavně atletiku, triatlon a také některé kolektivní sporty. Samozřejmě budou i sportovci, kteří svoji pozici z prvního ročníku obhájí, i to je hodno uznání,“ říká Kadlec.

Zeťová, Deyl, artisté

Jako místo konání byla také pro druhý ročník zvolena Polička a její Tylův dům, kde se sportovní elita regionu sejde. „Je to velice pěkné prostředí, které je důstojnou kulisou pro tento galavečer. Znovu je připraven zajímavý doprovodný program nachystaný v režii produkční agentury ČOK CZ. Celý večer započne v 18 hodin, vystoupí na něm Helena Zeťová a David Deyl. My jsme si sami do pořadu zařadili vystoupení poličských mažoretek a chybět nebude ani artistiácká show. Pro vyhodnocené sportovce a další pozvané bude poté na závěr připraven raut,“ přiblížil Antonín Kadlec našim čtenářům scénář.

Mezi těmi, kteří laureátům ocenění předají poháry a diplomy, jsou starostové a místostarostové měst svitavského regionu (s výjimkou Bystrého, které se jako jediné do ankety nezapojilo). „Dále budou přítomni člen výkonného výboru ČSTV z Prahy pan Čihák, předseda krajského sdružení ČSTV pan Shejbal, samozřejmě zástupci Deníku. Další osobnosti jsou dosud v jednání, seznam budeme ještě upřesňovat,“ pokračuje šéf RSS.

Horší to má bohužel ten, kdo by se chtěl na slavnostní galavečer podívat osobně. Vstupenky totiž nepůjdou do volného prodeje. „Kapacita Tylova domu je asi 410 míst a tu si vykryjeme ze strany oceněných sportovců, jejich rodinných příslušníků, osobností okresní tělovýchovy a dalších hostů. Pokud by nějaké volné vstupenky zbyly, bude to otázka několika málo míst a ta bychom dali k dispozici poličským školám,“ doplnil Kadlec. Čtenáři Svitavského deníku však dostali šanci, jak se do Poličky podívat na vlastní oči. Pokud se zapojili do čtenářského hlasování a zaslali do redakce vyplněný kupón, budou zařazeni do slosování a tři šťastní obdrží vstupenky na vyhlášení pro dvě osoby.
Stejně jako loni si svá ocenění převezme většina sportovců osobně. „K dnešnímu dni neodmítl účast prakticky nikdo, ale blíže samozřejmě nemohu nic prozradit,“ zakončil povídání o anketě Antonín Kadlec.