Druhá liga mužů ve florbale má o tomto víkendu na pořadu poslední dvojzápasy v první polovině základní části. Půjde zároveň o závěrečné vystoupení všech týmů v kalendářním roce 2011.

Oba zástupci Svitavska mají výhodu domácího prostředí a skutečný florbalový nadšenec byl klidně mohl stihnout i všechna čtyři utkání.

V tabulce čtvrté Svitavy sehrají dva duely, které napoví, jestli budou moci v novém roce pomýšlet na útok na ještě vyšší příčky. V sobotu jsou proti Jihlavě (15.00) favority, v neděli proti prvnímu Pelhřimovu (17.00) to pro svitavský celek bude velký prubířský kámen.

Domácí se ale chtějí přiblížit k absolutní špičce soutěže a k tomu povede cesta přes vítězství. „Jako tým jsme se poctivě připravovali a pokud se vyhneme individuálním chybám, tak máme šanci,“ myslí si kapitán Lukáš Musil.

I pro florbalisty z Litomyšle nadcházejí důležité chvíle, jelikož nutně potřebují vylepšit svoji situaci v závěru tabulky. Z tohoto pohledu má velký význam sobotní měření sil proti Táboru (od 19.00), který má na kontě jen o dva body více.

V neděli míří do městské haly České Budějovice (14.00) a to byl měl být papírově těžší z víkendových soupeřů. Prestiž klání znásobuje skutečnost, že v dresu hostujících Štírů chytá Josef Macek, bývalý gólman FBC Peaksport. Domácí musí zabojovat o každý bod.

(lb, rh)