Nadpoloviční většina týmů v něm mohla být spokojena.

2. LIGA SKUPINA D

Štefanydes Polička se konečně dočkal premiérového vítězství v této sezoně. Stalo se tak ve Velkých Losinách a jednalo se o počin nadmíru důležitý, protože soupeř měl na kontě výher před utkáním rovněž nulu. A ta mu zůstala, protože svoje partie zvládli Petr Červený, Bronislav Houška, Magdalena Komárková, Adam Sodomka, remízy přidali Ondřej Švanda s Oldřichem Kastnerem a vítězství v poměru 5:3 bylo skutečností. Cenné bylo tím více, že domácí měli na většině šachovnic poměrně výraznou ELO převahu, ale papírové předpoklady tentokrát neplatily. Polička se díky tomuto úspěchu posunula na průběžné sedmé místo (4 body), v čele této skupiny druhé ligy je neporažené C družstvo z Polabin.

KRAJSKÝ PŘEBOR I

Po slibném vstupu do soutěže prohráli podruhé v řadě litomyšlští šachisté hrající od letoška pod hlavičkou Domu dětí a mládeže. Nebyli daleko alespoň od remízy, ale bod jim nakonec k úspěchu proti ŠK Vysoké Mýto B chyběl. Vítěznou partii sehráli Jiří Doseděl a Jiří Šváb, remizovali Karel Škeřík a Martin Daniel, což v součtu na lepší výsledek než na porážku 3:5 nestačilo. Litomyšl je v průběžném pořadí osmá (4), ve vedení je tým Chrudimi (12).

KRAJSKÝ PŘEBOR II VÝCHOD

Šachovou bitvu o průběžné první místo smolně ztratili hráči ŠK Svitavy, kteří podlehli v herně ŠK Ústí nad Orlicí C nejtěsněji 3.5:4,5 a jejich rival se tím pádem osamostatnil na špici soutěže. Celým bodem přispěli družstvu Lucie Ambrožová a David Kozák, remizovali Milan Kotva, Karel Bartoš a František Havel. Roli favoritů splnili bez výraznějších potíží šachisté z Moravské Třebové, kteří s převahou vyhráli v Horní Čermné 6:2 (Josef Krátký, Pavel Grepl, Lukáš Pavlíček, Zdeněk Sojma a Antonín Chvojka 1, Andrij Meleshko a Pavel Liebl 0,5). Jediným neúspěšným celkem čtvrtého kola je Polička B, nad jejíž síly byla v poměru 2:6 Česká Třebová (Daniel Brokl 1, Josef Stodola a Václav Šafář 0,5). Za vedoucím Ústím C (12) jsou nyní druhé Svitavy (9), Moravská Třebová je čtvrtá (9), poličské B družstvo je bez bodu jedenácté.

KRAJSKÝ PŘEBOR II ZÁPAD

Druhou výhru v sezoně zapsal Štefanydes Polička C. Nerodila se snadno, ale soupeře z Chrudimi se podařilo zdolat 5:3 zásluhou výher Marka Stodoly, Ondřeje Schaffera, Jana Smejkala, Martina Buchty a Radka Švandy. Vzhledem k tomu, že osmou šachovnici domácí neobsadili, je tento výsledek znamenající posun do středu tabulky na aktuální šestou pozici se šesti body dvojnásob hodnotný. Vedoucí béčko Chotěboře je doposud stoprocentní (12).

KRAJSKÁ SOUTĚŽ JIH

Suverénně si v soutěži pětičlenných družstev počínají šachisté z Němčic. Ve čtvrtém kole vyhráli počtvrté a o tom si jejich konkurence může nechat jen zdát. Poličku D nyní Němčice přehrály po boji 3:2 (vítězství: Josef Racek, Milan Pěkník a Milan Bureš resp. Adam Sodomka a Martin Buchta) a hýčkají si na špici pětibodový odstup na nejbližší pronásledovatele. Sokol Městečko Trnávka podlehl Poličce E 2:3 (Michal Burián, Miroslav Navrátil, František Šmíd a Josef Novotný 0,5 – Ilona Langrová 1, Daniel Brokl, David Schaffer, Michal Martínek a Václav Šafář 0,5). Svitavský B tým hladce vyhrál nad TJ Lanškroun C 5:0 (Milan Kotva, Martin Vodička, Adolf Krušina, František Bulva a Michal Ďuriančík 1). Polička D je druhá (7), Svitavy B jsou třetí (7), Poličce E patří pátý „flek“ (6) a Městečku Trnávce šestý (5).