Čtyři korálky na šňůru výher navlékli v minulých kolech prvoligoví florbalisté FbK, pátý se jim však zakutálel. Byla to ovšem bitva jako hrom, a to doslova a do písmene do závěrečného klaksonu, a v podstatě ještě i po něm. Výsledek ale nakonec nevyzněl ve svitavský prospěch a po sedmi kolech tak družstvu náleží sedmá příčka.

FbK Svitavy – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 6:7 (3:3, 2:2, 1:2)

Branky: 36. a 42. König, 10. Plch, 13. Richter, 14. Kolena, 38. Prudil – 2. Matějíček, 11. Motejzík, 13. Mlejnek, 29. Podrabský, 35. Vnuk, 47. Novák, 57. Hřebřina. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 295. Střely: 29:28.

Svitavskou halu opět zaplnily skoro tři stovky diváků a nikdo z nich se nemohl nudit, neboť se hrál rychlý a atraktivní florbal se spoustou šancí a branek.

Hned od začátku to byl slušný cvrkot. Hosté šli po minutě do vedení, ale opravdová přestřelka vypukla v rozmezí 9:44 – 13:07, když se do tohoto úseku vešlo pět gólových zásahů a domácí zde třikrát dorovnali jednogólový náskok protivníka.

V prostřední části Lípa odskočila na 3:5, ale domácí s podporou fanoušků v zádech znovu zabrali a dotáhli se. A nejen to. Postupně zavěsili König s Prudilem a když v nástupu do třetí třetiny vymetl horní růžek branky opět König, tak Svitavy poprvé v zápase vedly – 6:5!

Leč to nevydrželo dlouho a hosté z dorážky vyrovnali. Pak se bojovalo o každý metr palubovky, ale i se značnou dávkou opatrnosti, protože všem bylo jasné, že jediná chyba může rozhodnout.

Více možností měli domácí, ale zatímco v té největší trefil Štancl jenom tyčku, tak na opačné straně pálil Hřebřina přesně a Lípa zase vedla – 6:7.

Svitavským nezbylo než vrhnout všechno do útoku, nápor podpořili odvoláním brankáře, ale nemohli se dostat k pořádné ráně. Až s klaksonem, nebo možná těsně po něm, se jim přece jen podařilo síťku rozvlnit, ovšem euforii na hřišti učinili přítrž rozhodčí. Ti totiž gól neuznali, vrátili čas o tři vteřiny zpátky a nechali akci znovu rozehrát, ale to už se nic nestalo.

„Udělali jsme mnoho zbytečných chyb, kterými jsme si prohráli utkání," shrnul nevídané drama trenér Roman Kalhaus na webu České florbalové unie.

O tomto víkendu má první liga volný termín a další utkání tak svitavští florbalisté sehrají 14. listopadu, kdy cestují na půdu vedoucího Ústí nad Labem.

1. liga muži – další výsledky 7. kola: FBC Kanonýři Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3, FBŠ Hummel Hattrick Brno – 1. MVIL Ostrava 6:8, 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm – Florbal Ústí nad Labem 5:4, FBC Liberec – FBC Start 98 7:9, Black Angels Praha – Spartak Pelhřimov 11:6.

Pořadí:1. Ústí nad Labem (16), 2. Hattrick Brno (16), 3. Rožnov pod Radhoštěm (15), 4. Black Angels (14), 5. Kladno (12), 6. Česká Lípa (11), 7. Svitavy (11), 8. FBC Start 98 (11), 9. Znojmo (9), 10. Liberec (6), 11. Ostrava (3), 12. Pelhřimov (2). (rh)