Martin Doubek ve Španělsku nastoupil do obou kategorií, tedy EuroNascar PRO a EuroNascar 2. V kvalifikaci prestižní třídy EuroNascar PRO obsadil 15. místo, v samotném závodu potom dojel dvanáctý. Ve skupině EuroNascar 2 byl v kvalifikačních jízdách osmý a po zajímavém průběhu finálové rozjížďky bral v cíli lichotivou pátou příčku.

Druhý den se systém jízd prohazuje. Doubek tak v EuroNascar 2 startoval z nadějné páté pozice, ovšem brzo přišla rána od soupeře a odnesla to přední pneumatika. Na dráhu vyjelo zpomalovací auto, Martin mezitím stihl vyměnit poškozené kolo, stíhačka tak pro něho začínala z posledního místa a nakonec mu jeho úsilí ještě dalo dvanáctou pozici.

Orion Racing Team na závodu v Dalečíně.
PODÍVEJTE SE: Repčák otevřel český šampionát motokrosařů na bronzovém stupínku

Dramatická byla poslední runda španělského víkendu (druhá v EuroNascar PRO), kde Doubek začínal z 12. místa a doslova se překonával. Po několika restartech se probojoval v posledním kole na druhou příčku a cílem prosvištěl jen šest desetin sekundy za vítězným Francouzem Lasserrem jedoucím rovněž na Fordu Mustang. Navíc dostal přidělené body za to, že během závodu předjel nejvíce soupeřů.

Z výsledků - EuroNascar PRO - pořadí po 1. závodu: 1. Lucas Lasserre (Fr.) 71 bodů, 2. Martin Doubek (ČR) 64, 3. Marc Goossens (Bel.) 63, 4. Anthony Kumpen (Bel.) 63, 5. Frédéric Gabillon (Fr.) 60.
EuroNascar 2 - pořadí po 1. závodu: 1. Vladimiros Tziortzis (Kyp.) 80, 2. Alberto Naska Fontana (It.) 70, 3. Paul Jouffreau (Fr.) 68, 4. Gil Linster (Luc.) 66, 5. Patrick Schober (Rak.) 63, … 7. Martin Doubek (ČR) 57.

Evropský seriál pokračuje v červnu na známém britském okruhu Brands Hatch.