Sportovní hala Na Střelnici přivítala čtyři odhodlané uchazeče o účast v příštím ročníku druholigové soutěže volejbalistek. Pouze dva týmy se mohly dočkat splnění svého cíle a protože Svitavsko mělo dvě želízka v ohni, dalo se snít o dvojnásobném průniku do ligy z tohoto kvalifikačního turnaje.

Svitavské hráčky byly v situaci favoritek, které hájily svoji druholigovou příslušnost, a výhodu domácího prostředí zužitkovaly na sto procent. Hned v prvním zápase narazily na krajské přebornice z Dolního Újezdu a přesvědčivým třísetovým vítězstvím daly jasně najevo, že se nehodlají se soupeřkami z krajů dlouho trápit.

Po prohraném prvním setu následně otočily vývoj proti Českým Budějovicím a hned po prvním dnu kvalifikace si mohly oddechnout. Měly v tu chvíli splněno, věděly, že obsadí nejhůře druhou příčku. Když už ale hrály doma, tak s plnou parádou, za tři body zvládly po boji také nedělní vystoupení proti Havlíčkovu Brodu a kvalifikací tak prošly bez zaváhání.

Zato dolnoújezdské myšlenky na historický postup do druhé ligy odvál po porážce se Svitavami především nezdar ve druhém utkání s přebornicemi Kraje Vysočina. „Sokolskou bitvu“ měly újezdské volejbalistky velice slibně rozehranou, vedly 2:1 na sety, ale ve čtvrté a páté sadě se jim hra zcela rozpadla.

Byl to nakonec jejich jediný bod na kvalifikaci, nestačily totiž ani na České Budějovice a Jihočešky si tím zajistily druhý postupový „flek“.

Kvalifikace o 2. ligu žen ve volejbale

SKUPINA C ve Svitavách:

Svitavy – Dolní Újezd 3:0 (17, 19, 19)
České Budějovice B – Havlíčkův Brod 3:1 (-12, 21, 17, 20)
Dolní Újezd – Havlíčkův Brod 2:3 (-21, 23, 17, -9, -11)
Svitavy – České Budějovice B 3:1 (-21, 19, 20, 21)
České Budějovice B – Dolní Újezd 3:0 (26, 22, 18)
Havlíčkův Brod – Svitavy 1:3 (-26, -20, 18, -21)

Konečné pořadí: 1. TJ Svitavy (9 bodů, skóre 9:2, postup), 2. VSK Slavia JU České Budějovice B (6, 7:4, postup), 3. TJ Sokol Havlíčkův Brod (2, 5:8), 4. TJ Sokol Dolní Újezd (1, 2:9).