Diváci se těšili na pokračování souboje nejlepších jezdců v průběžné klasifikaci soutěže.

Její lídr Marek Klus potvrdil svoji dobrou formu a s koněm Crado von Wichenstein obsadil ve finále čtvrtou příčku. Upevnili si tím svoje výsadní postavení.


Druhý muž poháru Rudolf Doležal (Jezdecký klub Hřebčín Suchá) přivezl do Opavy dva koně, ale parkur stupně T mu nesedl a finálové brány pro něho zůstaly tentokrát uzavřeny. Osm trestných bodů s Larou Croft a devatenáct s Carl Blue, to byla až příliš vysoká záporná konta.

I celkové dvanácté místo ve Velké ceně Opavy mu ale přineslo další dva body do žebříčku a Doležal tak bodoval ve všech sedmi dosud odjetých kolech. Jeho naděje na postup do závěrečného finále pro čtyři nejlepší jezdce jsou nadále více než reálné.

Velkou cenu Opavy překvapivě vyhrála Veronika Jelínková s koněm Forever (JK Sever Brno) a bylo to pro ni první vítězství ve skokovém poháru.

Ve finále Czech Junior Cupu se v Opavě zaskvěl Jiří Skřivan ml. (Stáj Manon Litomyšl), jenž v sedle Chicago Blue s jedinou chybou obsadil čtvrtou příčku.

Český skokový pohár 2015 po 7. kole: 1. Marek Klus (67 bodů), 2. Rudolf Doležal (54), 3. Vladimír Tretera (44), 4. Barbora Tomanová (33), 5. Jaroslav Jindra (31), 6. Josef Pařenica (30). (rh)