Jitka a Petr Hodáňovi se zúčastnili ČEZ MTB Maratonu v Třebíči. Oba přitom absolvovali hlavní závod na 60 kilometrů ve velmi teplém počasí na trati poznamenané noční bouřkou. Hned od startu se jelo velmi vysoké tempo, které brzy rozdělilo hlavní pole.

Jitka s Petrem se drželi ve skupině s dalšími dvěma závodnicemi a několika muži, ze které postupně zůstala pouze čtveřice. Bohužel na 41. kilometru spadl poličské cyklistce ve stoupání řetěz a zbytek výjezdu musela vyběhnout. Než ho nasadila, měli soupeři dostatečný náskok, který Jitka Hodáňová nedokázala smazat.

Ve své kategorii nad 30 let dojela třetí pouhých osmnáct sekund za druhou Soňou Smržovou (HaPe Sport Brno). Vítězkou se stala Magda Krejčová (Brno). Petr Hodáň obsadil ve své kategorii 26. místo.

Poličští silničáři startovali na závodu Moravského poháru v okolí Pastvinské přehrady, kde v kategorii do 40 let jel skvělý závod František Groulík. Na těžké kopcovité trati o délce 95 kilometrů se v prvním kole po dlouhém sjezdu a následném stoupání utvořila osmičlenná skupina, kterou se pak již nepodařilo roztrhat.

Až v posledním výjezdu nastoupil Jan Svoboda z Yogi Racing Ostrava. Jeho nástup zachytil pouze Groulík a společně vzornou spoluprací si vytvořili patnáctisekundový náskok, který se jim povedlo udržet až do cíle. Tam měl více sil Svoboda a zvítězil před Groulíkem. Jako třetí projel cílem Libor Homola (KCK Zlín).

V kategorii 50 – 59 let obsadil Miloš Mayer z SK Prima 11. místo a závodu jezdců nad 60 let dojel jeho klubový kolega Miroslav Kmošek čtrnáctý.