O nejhodnotnější výsledek se postaral koulař Tomáš Kozák z Jiskry Litomyšl, který v silné konkurenci obsadil čtvrté místo výkonem 18,22 m a nechal za sebou hned deset soupeřů. Lepší byla pouze trojice medailistů (Novák – Marcell – Staněk) s výkony za 19 metrů.

Druhým zástupcem litomyšlské atletiky byl oštěpař Vojtěch Kozák. Jeho nejlepší pokus 59,26 mu stačil na dvanáctou pozici.

O tom, že v Poličce vyrůstá velký běžecký talent, přesvědčila na 400 metrů překážek Lada Vondrová. Ač je věkem ještě dorostenka, neztratila se ani mezi dospělými. V rozběhu si časem 61,41 zajistila postup do osmičlenného finále, v něm se zlepšila na 61,07 a brala sedmé místo. Tímto výkonem navíc splnil limit Českého atletického svazu pro účast na mistrovství světa do 17 let, které se v červenci koná v Cali v Kolumbii.

Dva atlety vyslal do boje na hladké čtvrtce oddíl AK Moravská Třebová. Zatímco Jaroslav Žouželka zaběhl čas 51,78 a vypadl v rozběhu, tak u jména Jiří Nárovec se ve výsledkově listině objevil čas 49,67 a písmeno q, což znamenalo postup do finále, což je na této tradiční běžecké trati nadmíru cenný výsledek. Ve finále třebovský atlet ze svého výkonu ještě pár desetin ubral (49,25) a patřilo mu celkové sedmé místo.

V přehledu umístění okresních atletů chybí ještě obě štafeta, které na republice postavila Moravská Třebová. Závod na 4 x 100 metrů zvládlo kvarteto Žouželka, Havlík, Sekanina, Nárovec v čase 43,99 na šesté pozici v cíli. Ve čtvrtkařské štafetě nahradil Sekaninu na třetím úseku Strouhal a tento tým dokončil osmý (3:26,08). (rh)