Tomuto sportu se věnují s ohromnou vervou a jejich úsilí se jim také vyplácí. Pavla se letos stala vítězkou ve středoevropském Nestle Cupu, Petr byl celkově šestý, ve své kategorii od 30 do 40 let obsadil druhé místo.

Jak vypadá jejich příprava? „Trénujeme pětkrát týdně, o víkendu dvoufázově. Začínáme v úterý patnácti kilometry běhu, ve středu deset až dvanáct kilometrů běhu, ve čtvrtek je posilovna, v pátek máme volno. V sobotu dopoledne běh, odpoledne je posilovna, v neděli to samé,“ prozradili in line bruslaři, kteří se v minulém roce zúčastnili více než dvou desítek závodů v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Opavě, Přerově, Trebišově, Senci a na řadě jiných českých a slovenských míst.

Na soukromí a odpočinek už moc času nezbývá. „My jsme pořád spolu, takže to soukromí si nosíme s sebou. Pavla neumí odpočívat, když je den volna, tak je protivná, nedá se s ní vydržet,“ říká s úsměvem Petr Kovář a jeho partnerka reaguje: „To je pravda, když není co dělat, mám hned špatné endorfiny, takže beru brusle a jedu ven. Pro nás je relax sport. Petr si chodí kopnout fotbálek, já mám ty brusle.“

Jak to vypadá s plány sympatické dvojice do budoucna? „Chceme se samozřejmě co nejvíce zlepšovat. Kvantitou už nešlo víc nahnat, zkoušíme to systémově. Udělali jsme si krevní testy a zjistili jsme, že třeba Pavla nesmí mléčné výrobky. Když je jedla, tak se po deseti kilometrech trápila. Já musím jíst více masa. Stravu obohacujeme ještě o výživové doplňky. Oslovil nás Jaroslav Hrouda, půjdeme na výkonnostní testy a podle nich nám upraví tréninkový plán. Prostě chceme neustále navyšovat, uvidíme, kam nám až to půjde,“ poznamenal Petr Kovář.

Výsledky 2009

Pavla Báčová: Nestle Life Inline Cup 10 km 1. místo celkově, 1. místo v kategorii AK–30, O2 Inline Cup Českomoravský pohár 10 km 1. místo celkově, 1. kategorie AK–30, Otrokovický In–line pohár 3. celkově, Stochovský In–line pohár 1. místo AK–30.

Petr Kovář: Nestle Life Inline Cup 21 km 6. místo celkově, 2. místo kategorie AK–30, O2 Inline Cup Českomoravský pohár 10 km 1. celkově i kategorie AK–30, Otrokovický In–line pohár 1. celkově, Stochovský In–line pohár 1. celkově.

(mo)