Optimálně ji využil tým VPS Novabrik, který se konečně sešel v silnější sestavě a vyhrál oba duely. Zato Sádek neprolomil neúspěšnou sérii a ačkoli poprvé v sezoně zabodoval, zůstává nadále přikován ke dnu tabulky.

Také čtvrté pokračování CL uvidí Polička, a to v sobotu 27. listopadu. Proti okresní dvojici se postaví Větřní a Prachatice. Začátek bude v 16 hodin.

Polička – Jilemnice 2:1

Branky: V. Král, Novák.

Do zápasu šli domácí o poznání v silnějším složení než na minulých turnajích, ale na hráčích, kteří nastoupili letos poprvé, byla patrná nerozehranost. S Jilemnicí se poličští futsalisté dobře znají a je tedy obtížné vymyslet něco překvapivého.

V prvním poločase se hrál spíše opatrný zápas. Hosté se prosadili po chybě soupeře v rozehrávce, ujali se vedení a domácí byli nuceni dotahovat. „Museli jsme útočit do plných a soupeř hrozil z brejků, které byly velmi nebezpečné. Podržel nás naštěstí gólman Dittrich, který výborně čte hru a nebojí se vyběhnout třeba až na polovinu hřiště,“ říká trenér Poličky František Švec.

Tlak domácích se stupňoval po změně stran. Na vyrovnání se však čekalo až do 32. minuty, když se po rozehraném rohu parádně trefil V. Král – 1:1. Polička toužila po vítězství a nakonec se na ni usmálo štěstí, když tři minuty před závěrem našel Novák z přímého kopu snad jedinou mezeru v hradbě bránících těl. V hektickém závěru zachovali domácí klid a vedení udrželi.

„Myslím, že jsme byli o jeden gól lepší, ale vítězná branka padla v době, když už to spíše vypadalo na remízu,“ oddechl si trenér František Švec.

Polička – Nový Bor 3:1

Branky: V. Král, Červený, O. Kučera.

Nový Bor svým výkonem v Poličce příjemně překvapil. „Přijel s mladými kluky a ti hráli velmi dobře, rychle, byli silní na míči. Na druhou stranu jim chyběly zkušenosti, mohli jsme si tak dovolit hru na pivota a s tím si soupeř nevěděl rady,“ komentoval dění na hřišti Švec.

Poličským se v prvním poločase povedly některé pěkné kombinační akce, které vedly ke třem trefám do novoborské síti. „Po přestávce jsme spíše bránili, přesto mohli z protiútoků několikrát zvýšit vedení, řadu šancí jsme však nevyužili. Hosté v závěru zkorigovali, ale vítězství jsme si v klidu pohlídali,“ doplnil trenér.

VPS Novabrik Polička: O. Dittrich – Šmeral, Červený, Novák, Kovář, L. Král – Dostál, J. Dittrich, V. Král, Kučera.

Sádek – Jilemnice 1:1

Branka: Navrátil.

S tradičním soupeřem sehráli domácí kvalitní zápas. V úvodu je dostal do vedení Navrátil střelou odraženou od tyče do sítě. Hned vzápětí ale vymetl hráč hostů po rohu šibenici a na stavu 1:1 se nic nezměnilo, byť šance byly na obou stranách. Remíza byla spravedlivá.

Sádek – Nový Bor 1:4

Branka: Stejskal.

S jasným úkolem vybojovat tři body proti konkurentovi z chvostu tabulky šli Sádečtí do tohoto zápasu, který jim však přinesl jenom další zklamání. „To, co jsme v prvním poločase přes našimi fanoušky předvedli, se dá v poklidu nazvat ostudou,“ netajil se nespokojený vedoucí družstva Radek Češka.

„Řada individuálních chyb umožnila soupeři snadné vedení 3:0. Hosté nás přitom místy až zesměšňovali,“ zlobil se sádecký vedoucí. Po přestávce to tým FS zkusil vabank, ale na každé straně padlo pouze po jedné brance a domácí se museli smiřovat s nečekanou porážkou. „Hráči Nového Boru byli ve všech herních činnostech daleko lepší a zaslouženě si připsali první tři body v této sezoně,“ uznává Češka.

Sádek znovu po herně i výsledkově povedeném prvním střetnutí ve druhém propadl. „Nejsme poslední náhodně, ale zaslouženě. Zápasy můžeme vyhrávat bojovností, obětavostí a týmovým pojetím, nikoli hraním si na rádoby hvězdy. V této situaci je pro nás každé další utkání životně důležité. Snad si to hráči uvědomí a na následujícím turnaji v Poličce to bude na palubovce vidět,“ burcuje svůj tým Radek Češka.

FS Sádek: Slaný – Škoda, T. Švec, Mička – Mužík, Petr, Navrátil, Nekvinda, Stejskal, Mihulka.

Další výsledky – 3. turnaj: Běloves – Chemcomex Praha 0:2 a Klatovy 6:2, Vamberk – Klatovy 4:7 a Chemcomex Praha 2:6, Zlín – Prachatice 3:2 a Větřní 3:1, Stonava – Větřní 6:2 a Prachatice 4:0.

Pořadí: 1. Chemcomex Praha (18), 2. Stonava (18), 3. Zlín (15), 4. Polička (12), 5. Vamberk (9), 6. Jilemnice (7), 7. Běloves (7), 8. Prachatice (7),  9. Klatovy (4), 10. Nový Bor (4), 11. Větřní (2), 12. Sádek (1).

(rč, fš, rh)