Letohrad, který se před týdnem vyšvihl na druhou příčku tabulky, inkasoval ve Všestarech deset branek, což bylo příliš mnoho na to, aby mohl pomýšlet na dobrý výsledek. „Zápas jsme si zazdili v jeho první polovině. Naše hra byla nedůrazná, pomalá a bez tlaku do brankoviště. Od druhé půle druhé třetiny jsme se zvedli a ve třetí části převzali otěže hry na naši stranu. Soupeř však měl velký náskok a nám se ho nepodařilo dohnat,“ glosoval trenér Petr Adamec.

Svitavští prvoligoví basketbalisté.
Krajské derby ve svitavské režii. Tuři zahájili sérii domácích duelů úspěšně

Poněkud divočina to byla v Hradci Králové, kde Orlicko-Třebovsko přestřílelo poslední tým tabulky třinácti góly a navíc zápas doprovázelo dost nervozity a vyloučení. Jakub Šmíd se postaral bezmála o polovinu zásahů svého týmu. „Svůj cíl jsme splnili a vezeme domů tři body. V utkání padalo hodně gólů, což se muselo divákům líbit. Z naší strany stránce dobře odvedené utkání, kde jsme navázali na stoupající formu,“ okomentoval duel trenér Martin Šmíd.

„Pro nás důležité utkání a s vítězným koncem.“ Jednoduché hodnocení v podání asistenta litomyšlského trenéra Patrika Petra. Vedoucí celek tabulky si v průběhu utkání vypracoval bezpečný náskok (2:6) a sebevědomě ho dovedl k výhře. Ke konci sice Litomyšlští soupeři dovolili korekci výsledku, ta však byla více méně z rodu kosmetického.

Zdroj: Radek Halva

Vysokomýtští florbalisté zamířili na půdu doposud nepříliš výrazného Havlíčkova Brodu a že se z Vysočiny vraceli s nulou, to je do značné míry překvapení. „Velmi ospalý výkon. Ve druhé třetině jsme domácí posadili na koně a přes zlepšenou hru v poslední části nás soupeř do koncovky nepustil,“ připomněl vedoucí družstva Aleš Dejdar, že hosté dali kontaktní gól v čase 59:56 a tedy příliš pozdě na to, aby se dalo se zápasem ještě něco udělat.

DIVIZE MUŽŮ – skupina D

10. KOLO: Andone SK Jihlava – Florbal Litomyšl 4:6 (2:3, 0:1, 2:2). Branky Litomyšle: T. Boštík 2, Černý 2, Macek, Vajrauch. FBŠ Všestary – FBC Letohrad Orel Orlice 10:8 (5:2, 4:3, 1:2). Branky Letohradu: Kubelka 3, Skalický 2, Doleček, Novák, Pokorný. TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons – FTC Vysoké Mýto 7:6 (2:2, 4:1, 1:3). Branky Vysokého Mýta: Novák 3, Knypl, Poláček, Rašek. FBC Hradec Králové B – FbK Orlicko-Třebovsko 7:13 (2:3, 2:6, 3:4). Branky: J. Šmíd 6, Jurco 2, Vaněk 2, Horák, Langer, V. Šmíd.

Třebíč – Brno 1:11, Žďár nad Sázavou – Dobruška 14:5.

1. Litomyšl (26), 2. Žďár nad Sázavou (20), 3. Hornets Brno (19), 4. Všestary (18), 5. Letohrad (17), 6. Jihlava (16), 7. Vysoké Mýto (15), 8. Dobruška (13), 9. Orlicko-Třebovsko (12), 10. Havlíčkův Brod (11), 11. Třebíč (6), 12. Hradec Králové B (4).