Motoristickým příznivcům se tam představil Daniel Willemsen, nizozemská sajdkárkrosová legenda, nejúspěšnější jezdec historie tohoto odvětví s deseti světovými tituly na kontě.

A jak na trati ukázal, ze svého umění vůbec nic neztratil.

S českým spolujezdcem Michalem Gáborem s převahou vyhráli obě finálové bodované rozjížďky a ujali se tím vedení v klasifikaci domácího šampionátu.

SK Sloupnice vs. TJ Sokol Kunčina.
Kunčina je nejblíže Dobříkovu, daří se i Březové. Potáček čaroval proti penaltám

Dvakrát druzí dojeli Tomáš a Jakub Vejchodovi a o senzaci se postaral nestor českého sajdkárkrosu Jaroslav Kříž z Březové nad Svitavou.

Někdejší mistr republiky a mnohonásobný medailista z tuzemského mistrovského seriálu se vrátil „na stará kolena“ překvapivě na „bednu“, když v posádce s Miroslavem Kašparem zajel dvě velmi vyrovnané jízdy a odměnou mu byl bronzový stupínek!

V Horním Újezdu se bojovalo o premiérové letošní mistrovské body také v dalších kubaturách.

Čtyřkolkářům kraloval díky dvěma výhrám David Sůsa, ale bylo to po dvou dramatických rundách, ve kterých se o pořadí na stupních vítězů bojovalo až pod šachovnicový praporek a prvního od druhého dělila sotva vteřina.

SK Polička vs. FC Skuteč.
FOTOGALERIE: Poličské probuzení. První jarní gól znamenal veledůležité tři body

Součástí programu quadistů byly i závody Přeboru ČR (zvítězil Lukáš Tichý), juniorů, kde zvítězili Zdeněk Břicháček (Junior I) a Polák Julian Rutkowski (Junior II), a veteránské zápolení, jež se stalo kořistí Michala Farkašovského.

Veteráni mají svoji přeborovou třídu vypsanou i v sajdkárkrosu, kde se výhru připsali Milan Jiroušek a Vladimír Ochtábec.