Náboj střetnutí je povýšen i skutečností, že oba rivalové jsou v Kooperativa NBL bez porážky.

Stoprocentní bilance však dnes v podvečer zůstane jenom jednomu…

Sobota 17.00:

Dekstone Tuři Svitavy (3., 3 – 0) – BK JIP Pardubice(2., 2 – 0)

„Derby s Pardubicemi je pikantní z mnoha důvodů. Jedná se o loňskou reprízu bojů o bronz, je to tradiční duel, navíc a oba celky prošly přes léto změnami na soupiskách,“ říká svitavský lodivod Lubomír Růžička.

„V zápase je favorit jasný. Pardubická Beksa přivedla hned čtveřici zahraničních posil, které v úvodu soutěže prokazují vysokou kvalitu. My však hrajeme doma a chceme bojovat o každý centimetr palubovky, jedině tak můžeme být na konci úspěšní. Máme několik cílů, s nimiž do utkání jdeme, a pokud se nám je podaří splnit, máme šanci uspět. Myslím, že pro fanoušky obou celků je to ta nejlepší pozvánka do haly,“ dodal svitavský kormidelník.

Pardubice začínají mít tímto dnem pořádně nabitý program ve stylu liga – FIBA Europe Cup – liga. Trvat bude celých šest týdnů.

„Očekáváme náročné utkání, už jen proto, že Svitavy jsou doma nebezpečnějším týmem než venku. Usilují rychlou přechodovou fázi, na útočné polovině pak využívají dobré střelce. My se musíme maximálně koncentrovat na obranu, nenechat domácí skórovat jednoduché koše. Budeme chtít hrát dostatečně agresivně, dostat Svitavy z jejich stylu hry. Musíme pro domácí udělat všechno těžké, snažit se jim utkání co nejvíce znepříjemnit,“ podotkl pardubický kouč Levell Sanders.