Byla to přestřelka, která spíše připomínala All Star Game než utkání nadstavbové skupiny A1. Dvanáct hráčů zapsalo dvouciferné bodové konto, což je na poměry Kooperativa NBL nevídaný výkon. Padlo čtyřiadvacet trojek, jednu z nich trefil Marko v závěru prvního poločasu z poloviny hřiště. Celkový součet 209 bodů hovoří za všechny další komentáře, bránění prostě nebylo tentokrát tou činností, kterou by se hráči obou družstev nějak moc zabývali.

Tuři po většinu zápasu vedli, ale výrazněji odpoutat se nedokázali a ještě na začátku závěrečné minuty bylo Olomoucko na dostřel jednoho útoku. Za stavu 99:96 hostující Fuller potenciálně vyrovnávací trojku minul, hned z protiakce se naopak ze stejné vzdálenosti Kerr nemýlil a domácí koncovku strhli na svoji stranu, když náskok proti riskujícímu soupeři ještě navýšili.

Dekstone Tuři Svitavy – BK Olomoucko 111:98 (29:22, 56:48, 77:75)

Body: Marko 26, Slezák 17, Kerr 16, Smithson 15, Petway 11, Stria 11, Jelínek 10, Puršl 5 – Mitchell 28, Čohadarevič 21, Fuller 16, Šepa 13, Sehnal 11, Močnik 9. Rozhodčí: Baloun, Nejezchleb, Znamínko. Fauly: 25:19. Pět chyb: Slezák (Svitavy). Doskoky: 36:37. Trojky: 15:9. Trestné hody: 25/22 – 30/21. Diváci: 359. Nejlepší hráč utkání: Marko (Svitavy).

Lubomír Růžička, trenér Svitav: Myslím, že to byla z naší strany omluva za minulé domácí utkání proti Pardubicím. Kluci opravdu makali, ale Olomoucko je útočně velmi silný tým, má skvělého rozehrávače, který výtečně napichuje obranu a rovněž Šepa výborně distribuoval míč. My jsme měli velké potíže s bráněním pick nad rollu a celý zápas jsme hledali způsob, jak přibrzdit soupeřův útok. Problémem bylo zastavit Mitchella, který měl osmadvacet bodů a deset útočných doskoků a ukázal, že je vynikajícím hráčem. Jsem hodně šťastný za výhru a jsem rád, že padlo tolik bodů, protože se tenhle basket musel líbit.

Predrag Benáček, trenér Olomoucka: Gratuluji Svitavám k zaslouženému vítězství. Byly lepší, hlavně v posledních pěti minutách, které jsme prohráli asi 8:20. Bylo to asi pěkné utkání pro diváky, myslím, že si užili, když padlo 200 bodů a byla spousta pěkných akcí. My jsme v závěru absolutně ztratili koncentraci, nechali jsme volné střely Kerrovi a Striovi, ti dali a pak už jsme nedokázali vývoj otočit.

Roman Marko, rozehrávač Svitav: My jsme samozřejme rádi, že jsme přerušili sérii porážek. Nálada v šatně se tím pádem zvedne a půjdeme pozitivně do dalšího zápasu. Nicméně jsme si dali před utkáním za cíl, že nedostanem proti Olomoucku víc než 75 bodů, a dostali jsme 98. To asi není dobré, ale zase dát 111, tím spíše po Děčínu, to je posun dopředu. Co rozhodlo? Olomoucko zase v poslední čtvrtině dotahovalo, vypadalo to, že půjde přes nás, ale my jsme přitvrdili v obraně a pak nám tam spadly nějaké trojky.

Marek Sehnal, křídelník Olomoucka: Výsledek mluví za vše. Bylo to útočné utkání, dělali jsme chyby na obranném doskoku. Nevraceli jsme se tak rychle, jak jsme si řekli a z toho pramenily jednoduché body Svitav. Jim se vydařilo posledních pět minut, my udělali pár hloupých chyb, které domácí potrestali a vyhráli.

Nyní hurá do Opavy

Důležité a po sérii nezdarů uklidňující vítězství upevnilo svitavským hráčům páté místo v tabulce. Mezeru mezi nimi a lépe postavenými celky se budou snažit umazat v sobotním duelu na opavské palubovce, které začíná netradičně časně v 15:30.