Stejně jako obě utkání v Poličce bylo také to třetí ve středních Čechách herně vyrovnané a znovu ho rozhodla vyšší střelecká efektivita poličských hokejbalistů ruku v ruce s výkonem gólmana Nováka, který stejně jako o týden dříve přiváděl střelce soupeře k zoufalství.

Druhým hrdinou třetího finále byl útočník David Hejtmánek. Ten se ve druhé třetině postaral o vedoucí zásah Komety a nebylo to od něho ani zdaleka všechno. Domácí sice v přesilovce vyrovnali, ale nic dalšího jim výborný Novák nedovolil, navíc jeho spoluhráč na opačné straně hřiště řádil jako černá ruka.

Ještě v prostřední části při vlastním oslabení vrátil náskok na stranu Komety a svůj skvělý výkon korunoval necelých sedm minut před koncem, kdy se v zakončení prosadil potřetí a zlomil odpor houževnatého domácího celku.

Kometa tak po druhé pozici v dlouhodobé části a třech vítězných sériích play off (Svítkov, Karviná, Jungle Fever) dokráčela na vrchol.

Finále 1. národní ligy

3. UTKÁNÍ:

Jungle Fever – SK Kometa Polička 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Konečný stav série: 0:3

Branky: 19. Gengel (Sýkora) – 16. D. Hejtmánek (J. Hejtmánek), 25. D. Hejtmánek (Schauer), 38. D. Hejtmánek (Schauer).

Polička: Novák – Grubhoffer, Geba, Anýž, Dvořák, Adamec, J. Hejtmánek, Hnát – Martinec, Hubáček, J. Tobiáš, Schauer, F. Štefka, D. Hejtmánek, Holec, Kašpar, Cvejn, M. Štefka, Adamec.