Zasloužil se o to litomyšlský atlet David Bartůněk, který bojoval mezi tuzemskou elitou v hodu diskem a dostal se na stupně vítězů!

Ve třetí sérii poslal svoje náčiní do vzdálenosti 43,71 m a zasloužil si tím třetí příčku a bronzovou medaili. Jeho výkony v celém klání byly velice kvalitní, ve všech pěti platných pokusech přehodil hranici jednačtyřiceti metrů.

Suverénním vítězem soutěže diskařů se stal Jaromír Mazgal (AC Syner Turnov). Jeho nejlepší pokus měřil 54,84 m a s ním deklasoval veškerou konkurenci, když druhého v pořadí Matyáše Řiháka (SK Hranice) porazil o deset metrů.

David Bartůněk zaútočil kromě disku na medailový úspěch také ve vrhu koulí. A nescházelo mu k němu příliš, konkrétně 75 centimetrů. Přesně tolik jej na čtvrtém místě koulařského klání (14,90 m) dělilo od třetího Tomáše Koudely z Olomouce.

I v této disciplíně dominoval jednoznačným rozdílem Jaromír Mazgal (18,19), stříbrný byl Jan Horňák z Vítkovic (15,76).

Druhým reprezentantem litomyšlské atletiky na domácím šampionátu byl běžec Jáchym Kovář, který se postavil na start závodu na 5 kilometrů. Do cíle doběhl devátý v čase 16:39,75. (rh)