V případě Svitav se nic jiného nečekalo, tím spíše, že proti Zlínu nastoupily téměř kompletní, zatímco oslabený soupeř se v hale objevil všehovšudy se sedmi muži do hry. A tak se nelze divit, že v poločase bylo skóre 55:18, po třech čtvrtinách 82:28 (!) a nakonec Tuři zápas ovládli o pětašedesát bodů, zaznamenali 70 doskoků (!!) a 37 asistencí.

Tuři Svitavy vs. Strabag Zlín.Tuři Svitavy vs. Strabag Zlín.Zdroj: Tuři Svitavy/Bohumil Kysílko

1. LIGA, skupina Východ, 13. kolo:

Tuři Svitavy – Strabag Zlín 112:47 (26:9, 55:18, 82:28)

Body: Slezák 28, Hlobil 17, J. Jokl 14, Novák 12, L. Jokl 11, Baťa 11, Svojanovský 7, Prokop 6, Jansa 4, Jurka 2 – Krutílek 13, Nehoda 12, Nábělek 8, Nádeníček 6, Mlčoch 4, Kadlčík 4. Rozhodčí: Nejezchleb, Karabínová. Fauly: 14:15. Trestné hody: 15/10 – 5/1. Trojky: 14:6. Doskoky: 70:29. Diváci: 107.

V poháru v úterý večer proti Hradci Králové
Po třinácti jasných vítězstvích v první lize a hladkém pohárovém postupu čeká na svitavské basketbalisty vrchol dosavadního průběhu sezony. Ve čtvrtém kole českého poháru změří Tuři svoje síly s osmým celkem aktuálního pořadí Kooperativa NBL – Královskými sokoly z Hradce Králové. Ve hře je postup mezi nejlepších osm celků a pro Svitavy to bude vítaná prověrka schopností, protože na většinu svých prvoligových výher se doposud příliš nenadřeli. Střetnutí Tuři Svitavy – Královští sokoli Hradec Králové se hraje v úterý od 20 hodin v hale Na Střelnici.