Hosté nastoupili ve velkém stylu a to se ukázalo jako klíčové. Po první čtvrtce vedli patnáctibodovým rozdílem a od té chvíle drželi soupeře a „distanc". Orli se sice v závěru dostali na devět bodů (skóre 18:3 za posledních pět a půl minuty), ale svitavské vítězství naštěstí nebylo ohroženo.

NADSTAVBA SKUPINA A2

Orli Prostějov – Dekstone Tuři Svitavy 70:79

Body: Dokoupil 14, Simmons 13, Sehnal 11, Norwa 9, Jacobs 9, Novák 4, Fitzpatrik 3, Nábělek 3, Váňa 2, Dikas 2 – Mickelson 14, Roseboro 14, Vučica 13, Marko 11, Slezák 9, Jelínek 9, Bašta 4, Teplý 3, Andres 2. Rozhodčí: Vondráček, Kapaňa, Kučírek. Fauly: 20:23. Trestné hody: 22/16 – 23/17. Trojky: 4:8. Doskoky: 39:45. Diváci: 323. Vývoj po čtvrtinách: 10:25, 25:41, 45:64. Nejlepší hráč utkání: Roseboro (Svitavy).

Znovu po roce si Tuři zahrají čtvrtfinále play off. Po vítězství v Prostějově to je tutovka. JenTeď ještě, zda to bude ze sedmého místa. A k tomu jim stačí vyhrát jednou z posledních dvou duelů skupiny A2.

Nejlépe v pátek 31. března od 18 hodin doma proti Ostravě.

Hned první čtvrtina znamenala pro prostějovské borce tvrdou školu. Hanáci na rozjeté Svitavy nestačili a tahali za kratší konec. Po deseti minutách patnáctibodovýé rozdíl, to byl obrázek dění na palubovce. Ve druhé části nadvláda hostů pokračovala. Pod košem zlobil Roseboro, který jasně převyšoval exsvitavského Jacobse. Suma sumárum, Tuři měli o poločase (25:41) zaděláno na jasnou výhru.

„My jsme nezačali zápas s energií, kterou jsme chtěli, První čtvrtina naznačila, že Svitavy jsou ve formě a že se nám bude hrát jen těžko," krčil rameny prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

„První půlku jsme se nemohli trefit ani z venku, ani jsme si nemohli dopřát trestné hody. Druhá část se zvedla, něco jsme tam změnili v obraně a prosadili se střelecky," líčil duel Choleva.

Po změně stran se prostějovské manko začalo lehce ztenčovat, Slezákova trojka však jasně ukázala, kdo v tomto utkání kraluje. Teplý přidal další trojku a prostějovské snahy tím byly rychle pohřbeny v samém zárodku.

V poslední části se prakticky jen dohrával rozhodnutý zápas. Hosté ke konci hodně povolili v nasazení a umožnili soupeři stahovat manko až na konečných devět bodů, ale to bylo všechno, co jim dovolili.

„Hráčům jsme vštěpovali, že Prostějov je v domácím prostředí úplně jiným týmem, hodně nepříjemný a když cítí šanci, dokáží hrát s velkou energií. To se potvrdilo během druhé čtvrtinya hlavně na konci utkání, kdy hlavně čeští hráči dali do hry energii a předcházeli nás pod košem. My museli vracet hráče základní sestavy do hry, abychom utkání dovedli do vítězného konce," řekl k utkání asistent trenéra Turů Lukáš Pivoda.

„Svitavy ukázaly, že jsou silné pod košem, tam byla soustředěna naše pozornost, ale to zase zůstával otevřený prostor na perimetru, Jsem nicméně rád, že po hrozivém úvodu jsme výsledek alespoň zkorigovali," uvedl trenér Choleva.

Skupina A2 po 8. kole: 1. Dekstone Tuři Svitavy (44), 2. NH Ostrava (42), 3. Sluneta Ústí nad Labem (42), 4. mmcité Brno (40), 5. BK Lions Jindřichův Hradec (40), 6. Orli Prostějov (39).  (lh, rh)