V obou zápasech podlehla, ale způsob porážek byl zarážející. Nejprve v Kolíně sehráli špatnou první polovinu utkání, když ztráceli už 22 bodů. Přesto měli vítězství v rukou, jenže po trojce soupeře v poslední vteřině se hrálo prodloužení, v němž oslabená sestava těsně neuspěla. Ve Šlapanicích pak opět mohutně dotahovali, ale výsledkem nebylo nic jiného než těsná prohra.

LIGA U18

BC Kolín – Basketbal Kakiš Svitavy 83:79 po prodloužení.

Body: Kačenga 29, Strniště 16, Hartman 10, Langer 9, Weis 7, Alexa 3, Novotný 3, Jokeš 2.

TJ Sokol Šlapanice – Basketbal Kakiš Svitavy 68:65

Body: Kačenga 18, Weis 13, Alexa 10, Strniště 10, Langer 7, Novotný 7.

Dušan Sabol, trenér: Znovu zcela zbytečné porážky, které jen názorně dokumentují celý průběh sezony. Svá utkání velice často neprohráváme na palubovce, nýbrž ve vlastních hlavách, hlavně vinou nedůslednosti, individuálních chyb a někdy rovněž neschopnosti některých borců se na hřišti porvat. Pak je nám jen málo platná spanilá jízda v poslední čtvrtině zápasu s Kolínem, když Langer jen zbožně sleduje letící míč a střílejícího soupeřova hráče v poslední vteřině. Smutné totiž je, že tohoto “bijce“ ani nenapadlo se k protihráči vrhnout a zabránit mu ve vstřelení rozhodujícího koše. Při velkém zlepšení většiny hráčů v průběhu tohoto ročníku mě takové porážky nebetyčně vadí. Hlavně proto, že jsou zbytečné. Po týdenní práci dostaneme většinou takovou víkendovou pecku.

Pořadí skupiny B2: 5. Krnov 29, 6. Karviná 28, 7. Kolín 27, 8. Šlapanice 23, 9. NH Ostrava 23, 10. Svitavy 20.