Po kvalitní letní přípravě měly pro ni být posledním testem před republikovým šampionátem Evropské hry mládeže v Brně, ovšem natažený sval v rozběhu na 60 metrů znamenal, že musela další starty vynechat. Přes tuto komplikaci přijížděla na mistrovství republiky žactva do Kolína plná optimismu.

Ten vzal málem za svoje hned v rozběhu na 100 metrů překážek, v disciplíně, kde byla jakožto olympijská vítězka a držitelka nejlepšího letošního českého výkonu favoritkou. Kontakt s první překážkou ale zavinil, že musela vyvinout veškeré úsilí, aby málem ztracený běh zachránila. Po krátkém odpočinku si ve stejný den zajistila postup do dálkařského finále.

V něm však bylo vidět, že se Elišce nedaří, tréninkový výpadek po zranění z Brna byl znát. Výkonem 538 cm brala páté místo, což bylo zklamání. Vždyť její nejlepší letošní skok 579 cm ji řadil na první místo žákovských tabulek.

Medailová naděje tak zůstávala na krátkých překážkách. Svoje semifinále jasně vyhrála, ve finále na ni čekala „odveta“ proti stříbrné medailistce z olympiády dětí a mládeže Nele Vaníčkové z AC Turnov. Od startu bylo patrné, jak moc obě touží po zlaté medaili. Šťastnější byla Nela Vaníčková, která Elišce vrátila porážku z olympijského finále a po rozčarování z dálky tak přišla stříbrná náplast.

A o další se postaral reprezentační trenér, který po vyhlášení výsledků oznámil Elišce Červené, že je zásluhou svých letošních výkonů nominována do reprezentace České republiky na mezistátní utkání do slovinské Ptuje. A rovněž na této elitní scéně se neztratila. V běhu na 100 m překážek v čase 14,48 získala stříbro, když o pouhou setinu sekundy prohrála s atletkou ze Slovenska. Bronz brala maďarská překážkářka.

Sezona 2019 byla pro studentku svitavského gymnázia Elišku Červenou nadmíru úspěšná. Vždyť do svého oddílu TJ Svitavy přivezla dvě zlaté medaile z olympiády dětí a mládeže, dvě zlaté z republikových vícebojů (halového i venkovního), tři stříbra z republiky jednotlivců a stříbro také z mezistátního utkání. Nyní čeká na svěřenkyni trenéra Milana Boučka a Karla Petržely přechod do dorostenecké kategorie.