Čtyřicet. Přesně na tuto cifru se aktuálně vyšplhalo bodové konto florbalistů FbK Svitavy, což je stále drží na druhé příčce v tabulce. Na půdě rivala, který již pozbyl nadějí na účast ve vyřazovací části, se na vítězství dosti natrápili, ovšem úkol nakonec úspěšně zvládli.

Black Angels Praha – FbK Svitavy 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 53. Ludvík – 10. Říha, 27. Doseděl. Rozhodčí: Laštovička – Čížek. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 34. Střely: 18:25.

Svitavy: Skácelík – Jedlička, König, Prudil, Bečvář, Kolena, Richter, Brýdl, Nonn, Zach, Šivák, Říha, Pakosta, Sauer, Čížek, Šmarda, Doseděl, Kalhaus.

Upřímně řečeno, žádná bohatá florbalová hostina se, soudě podle ohlasů, ve sportovní hale v Čakovicích nepodávala.

„Těžko se takové utkání hodnotí. Podle mě se jednalo o zápas, který by snesl kritéria těch soutěží, které se nacházejí o několik pater níže, tzv. Horní – Dolní. Nicméně i takové se občas vidí a my byli rádi, že jsme i po takovém výkonu schopni brát tři body." Tak zněl komentář trenéra Ladislava Štancla, který je snad dostatečně výstižný.

Svitavy se ujaly vedení v 10. minutě po rychlém protiútoku, na jehož konci stál přesně střílející Říha. Žádaným směrem pohnul s ukazatelem skóre ještě v prostřední části Doseděl a to bylo ze strany svitavských zakončovatelů v tomto utkání vše.

Hostům ale fungovala obrana a především gólman Skácelík měl zásluhu na tom, že uhájili až do 53. minuty čisté konto. „Podal vynikající výkon a podržel nás," chválil kouč Štancl strážce svitavské svatyně.

Překonal jej pouze ve zmíněném čase domácí Ludvík, jinak Svitavští tlaku soupeře odolali a brali čtrnácté vítězství v sezoně ze zápasu, jemuž krása scházela.

Druhá pozice jim tedy zůstává a tím pádem i jistota prvních dvou utkání čtvrtfinále doma. A to přitom mají nejméně produktivní útok z celé top osmičky…

V posledním utkání dlouhodobé části první ligy čeká na Svitavy nejkvalitnější soupeř. Liberec v poslední době doslova likviduje svoje protivníky krutými příděly, naposledy od něho Hattrick Brno vyfasoval čtrnáct „kousků". Takže udržení druhého místa bude úkolem velice složitým, jako test před play off to však je v každém případě užitečné měření sil.

Utkání se hraje tuto sobotu od 20 hodin.

1. LIGA MUŽI

Další výsledky: Ústí nad Labem – Znojmo 5:7, FBC Start 98 – Česká Lípa 10:5, Liberec – Hattrick Brno 14:4, MVIL Ostrava – Pelhřimov 3:6, Kladno – Rožnov 9:6.

Pořadí:1. Liberec (48), 2. Svitavy (40), 3. Znojmo (39), 4. FBC Start 98 (37), 5. Česká Lípa (36), 6. Kladno (36), 7. Hattrick Brno (34), 8. Ústí nad Labem (32), 9. Rožnov (27), 10. Black Angels (25), 11. Pelhřimov (18), 12. Ostrava (6).