Půlkulatiny oslavil Běh dobroučským krajem, přičemž 15. ročníku moc nepřálo počasí, mladí závodníci startovali v dešti a starší zase bojovali nejen s tratí, ale také s bahnem. Organizátoři z klubu Orel Dolní Dobrouč byli v letošním roce nuceni pozměnit 243 účastníkům oproti minulým ročníkům trasu, tudíž vítězové ustanovili nové rekordy závodu. Že to mezi muži byl Radek Hübl (SK Veteráni Dolní Dobrouč), to nemohlo nikoho překvapit, vyhrál suverénně, když závodo délce 8 kilometrů opanoval jednoznačně v čase 31:36 min. s bezmála minutovým náskokem před Lukášem Souralem (Orel Židenice). Mezi ženami (5 km) dominovala Denisa Barnetová z Jablonného nad Orlicí v čase 25:20.

Nekořský kros v obci nedaleko Letohradu přilákal na startovní čáru více než osm desítek atletů a atletek. Na trati 3,4 km se nejvíce dařilo Šimonu Matějíčkovi reprezentujícímu Orel Dolní Dobrouč (13:45), který ve finiši těsně porazil letohradského Michala Kubištu. Mezi ženami byla na poloviční distanci nejrychlejší juniorka Aneta Čípová (Iscarex Česká Třebová, 7:53).

Posedmé se v letošním roce konal v Dolní Čermné Běh přes Červený vrch a pořadatelé přivítali na jeho startu na 250 účastníků, z toho bylo bezmála 170 dětí. Hlavní závod obnášel 10 náročných kilometrů a svůj první start v Iscarex Cupu v tomto roce proměnil ve vítězství Josef Novák (Horní Čermná Athletics), když časem 30:32 nechal za sebou i favorita Radka Hübla, jenž bral druhou příčku, a dalších pěti desítek soupeřů. Ze stejného klubu byla rovněž vítězka závodu žen Barbora Marková (17:30 na pětikilometrová trase).

Pohár Iscarexu pokračuje tuto sobotu 15. června, kdy je na programu jeden z nejtradičnějších podniků patřících dlouhá léta neodmyslitelně do regionálního běžeckého kalendáře. Běh z České Třebové na Kozlovský kopec napíše svoji v pořadí třiatřicátou kapitolu, úderem 10. hodiny se pole závodníků vydá na trať dlouhou 5,2 kilometru s převýšením 234 metrů.