Cyklistický seriál Cykloman si získal za čtrnáct let své existence ve městě a širším regionu slušnou prestiž.

Za tu dobu se alespoň jednoho závodu zúčastnilo 1332 cyklistů. V právě skončené „edici" 2015, která nesla pojmenování Abner Cup, jich bylo celkem 180.

V minulosti se na startu objevilo nemálo těch, kteří stále stoupají do „cyklistických výšin" (König, Turek, Rotterová, Hájková). O nich i o některých dalších bylo, je a bude slyšet.

Poslední jedenáctou akcí letošního Cyklomana se stal slavnostní galavečer. Byl faktickým závěrem celoročního úsilí závodníků a závodnic získat titul pro nejlepšího a nejuniverzálnějšího cyklistu Moravské Třebové.

Do klubu Duku Duku přišlo na devět desítek účastníků, kteří v neopakovatelné atmosféře vzdali hold těm skutečně elitním a prvořadým jezdcům.

Loňský vítěz seriálu Michal Rotter obhájil titul, a to s nebývalou suverenitou. Za rok 2014 získal ocenění v městské anketě o nejlepší sportovce a ukázal, že si ho zasloužil.

Potvrdil, že Cyklomanem je plným právem, vyhrál nadpoloviční většinu podniků (sedm). Potíže mu nečinily časovky na silnici a v terénu, orientační závod, cross country, hromadný start, duatlon, triatlon ani jízda do vrchu. Primát je na správné adrese.

V elitní desítce v absolutním pořadí se umístili muži a dva juniorští talenti. Nejlepší žena Bedřiška Schneiderová obsadila celkovou patnáctou pozici.

Moravskotřebovští cyklisté zahájili rozsáhlou diskusi na téma, jak co nejvíce zkvalitnit jubilejní 15. ročník v roce 2016.

S týdenním předstihem organizátoři z CK Slovan uzavřeli i doprovodný dětský seriál Cyklománek. V jeho desátém ročníku se představilo 88 dětí.

Cykloman 2005 – konečné účtování

ABSOLUTNÍ KLASIFIKACE:

1. Michal ROTTER
(CK Slovan Moravská Třebová)

2. Martin SCHÖN
(CK Slovan Moravská Třebová

3. Petr ŠTĚPAŘ
(CK Čerti Kunčina)

4. Josef DOLEŽEL
(CK Slovan Moravská Třebová)

5. Jiří KADIDLO
(CK Slovan Moravská Třebová)

6. Filip SMÉKAL
(Moravská Třebová)

7. Karel ANTL
(CK Čerti Kunčina)

8. Tomáš KNAPOVSKÝ
(CK Čerti Kunčina)

9. Martin KOBELKA
(Moravská Třebová)

10. Tomáš SEDLÁČEK
(CK Slovan Moravská Třebová)

POŘADÍ PODLE KATEGORIÍ:

J: 1. Filip Smékal, 2. Martin Kobelka, 3. Václav Dopita (Moravská Třebová).

M1: 1. Martin Schön, 2. Tomáš Knapovský, 3. Lukáš Třasák (Cykloprofi Holice).

M2: 1. Michal Rotter, 2. Jiří Kadidlo, 3. Tomáš Sedláček.

M3: 1. Petr Štěpař, 2. Josef Doležel, 3. Karel Antl.

M4: 1. Stanislav Petraš (Cykloprofi Holice), 2. František Pustina (CK Čerti Kunčina), 3. Kamil Sopoušek (Moravská Třebová).

ŽJ: 1. Tereza Soukalová (Moravská Třebová), 2. Eva Kostíková (Moravská Třebová), 3. Aneta Kostíková (Moravská Třebová).

Ž1: 1. Eliška Bílková (CK Slovan Moravská Třebová), 2. Ladislava Třasáková (Cykloprofi Holice), 3. Jana Vondráčková (CK Čerti Kunčina).

Ž2: 1. Bedřiška Schneiderová (CK Čerti Kunčina), 2. Dita Rolencová (CK Slovan Moravská Třebová), 3. Eva Štouračová (CK Čerti Kunčina). (mt, rh)