Nejprve se jelo v areálu ostravského Bělského lesa. Tamní trať je naprosto rovinatá, jediným převýšením je přejezd umělé rampy.

Závod byl velmi rychlý, také vzhledem k silnému větru se jezdilo ve skupinách. V kategorii A se Ondřej Semerád z SK Prima Polička snažil udržet po startu výborného Chyby, ale ten během prvního kola suverénně odjel. Semeráda navíc zdržel pád a tak se jelo dle tradičního scénáře – skupina Hromádka, Váňa, Jiřička a Semerád. Skupinka se v posledním kole roztrhala, odjel z ní Hromádka (Bike Team Kola Kaňkovský), třetí projel cílem P. Váňa (SOS Praha). Poličskému cyklokrosaři scházely na konci síly a dojel pátý.

Kategorie B a C startovaly pohromadě a tak se na startu sešlo na třicet závodníků. Miloš Mayer (SK Prima Polička) vyjel z druhé řady a po startu se propadl dozadu na rozdíl od J. Sedláčka (Jiří Team Ostrava), který měl vynikající úvod a jel v čele s prvními z kategorie B. Získal si tak slušný náskok a Mayerova situace nebyla dobrá. Projevila se ovšem výborná forma poličského závodníka, v polovině klání soupeře dojel, ještě si vytvořil do závěrečného kola dostatečný náskok a s přehledem zvítězil.

O den později se jel závod na velmi pěkné technické trati v areálu hornického muzea na Landeku. Po startu kategorie A se opět odpoutal od pelotonu J. Chyba (Rubena Birell Specialized), kterého se marně snažili udržet O. Semerád a P. Váňa. Získali si díky tomu sice značný náskok na ostatní, nicméně I. Hromádka se na soupeře dotáhl a vybojoval si tak druhé místo. Semerád již na pražského soupeře v závěru nestačil a opět dojel na nepopulárním čtvrtém místě.

V kategorii C Miloš Mayer tentokrát odstartoval dobře, J. Sedláček se ho udržel pouze v prvním kole a postupně odpadal. Mayer tak mohl jet na jistotu a hlídat si veliký odstup. Vyhrál s náskokem před Sedláčkem, třetí dojel A. Misina (Bryksjusz Goseiecin, Pol.).

Tento závod byl také součástí Oderského poháru, který Mayer vede stejně jako průběžně ČP Masters, Semerád je v Oderském poháru třetí.

(km)