Letošní světový závod veteránů se konal v belgickém městě Mol na trati vyznačující se, jak je zde obvyklé, písčitými úseky s technickými pasážemi v lese, umělými výběhy a dlouhou asfaltovou částí.

Cenné zkušenosti

Ondřej Semerád (na horním snímku), který startoval v kategorii 30 – 34 let v konkurenci 59 startujících nabité mnoha nedávno aktivními profi závodníky, se po nájezdu do terénu a hlubokého písku dostal do hromadného pádu.

Zůstal tak na konci startovního pole a po dvojí výměně kola v depu umístění na 43. příčce vůbec neodpovídá jeho možnostem a cílům. „Nicméně jsem nasbíral řadu cenných zkušeností a věřím, že příští rok to bude lepší,“ poznamenal Semerád.

Na rozdíl od svého kolegy si Miloš Mayer vyzkoušel světový peloton už v minulém roce a díky tomu a také zásluhou lepší formy se i přes opětovnou smůlu na vylosování startovní pozice v závěru pole čítajícího 57 mužů kategorie 45 – 49 let během závodu nekompromisně probíjel směrem dopředu. Předjížděl jednoho konkurenta za druhým, až se dostal na 18. místo, ovšem v závěrečném spurtu souboj prohrál a skončil jedenadvacátý.

„I tak je to pro mě super výsledek po loňských zdravotních potížích. Jenom doufám, že mi jednou bude los přát lepší místo na startu,“ uvedl Miloš Mayer.

Titul mistra

Poměrně malá výprava českých reprezentantů (osm závodníků) se k veliké radosti všech jejich členů dočkala zisku zlaté medaile a titulu světového šampiona. Svoji druhou příčku z minulého mistrovství světa vylepšil zkušený krnovský jezdec Zbyněk Ocásek v závodu kategorie 50 – 59 let a v Belgii se probojoval na nejvyšší stupínek.

(rh, may)