Dalším dílem pokračoval seriál Moravského poháru, a to silničním závodem v okolí Šumperka, kterého se zůčastnili dva poličští závodníci v elitní kategorii: Petr Vlček a František Groulík. Oba dva si vedli ve velmi těžkém kopcovitém závodě skvěle a vešli se tentokráte do první desítky.

„Hned v prvním kopci odjela šestice včetně našich závodníků. Ze skupiny se později odpojila trojice, která si již nenechala ujít stupně vítězů. Na zbývající trojici se ale dotáhla skupinka čtyř závodníků, tempu již nestačil Groulík a dojel osamocen desátý. Vlček se udržel a vybojoval skvělé sedmé místo,“ uvedl trenér Miloš Mayer.

Výsledky – 77 km: 1. Jan Svoboda (Yogi Racing Ostrava) 2:11:31, 2. Luděk Blinka (Silný Team Uničov) 2:11:33, 3. Zdeněk Chmel (Atrex HP Karton) 2:15:12, 7. Petr Vlček (SK Prima) 2:15:59, 10. František Groulík 2:17:40.


Seriál závodů horských kol Poštovní spořitelna Cup pokračoval dalším závodem ve Staré Boleslavi, kde bojoval závodník SK Prima Ondřej Semerád usilující v celkovém hodnocení o místě na stupních vítězů. Na startu se sešlo celkem 600 závodníků a bohužel Semerád byl zařazen do druhé vlny (v první stálo 100 jezdců) a na velmi rychlé trati bylo značně obtížné se probojovávat dopředu.

„Přesto se stále posouval vpřed a v mírném stoupání razantním nástupem s dalšími dvěma bikery odjeli početné skupině a vybojoval v celkovém pořadí 20. místo. V jeho kategorii to stačilo „pouze“ na šestou pozici, přesto si v celkovém pořadí stále drží výborné třetí místo,“ popsal Miloš Mayer.

Výsledky – 54 km: 1. Roman Káles, 2. Petr Tatíček, 3. Michal Kohoutek (všichni Bike Ranche Team), 20. Ondřej Seemerád (SK Prima) – 5:06.
Sólo nedotáhl


Posledním závodem před prázdninovou pauzou v Českém poháru mládeže bylo kriterium v Kolíně. V kategorii starších žáků o body usiloval Miroslav Bureš, který se držel v hlavní skupině, ale na vynikající spurtéry nestačil a tak jel takticky a šetřil síli na závěr, kde se necelý kilometr před cílem pokusil o sólový únik, ale nevydržel a soupeři ho před páskou dojeli.


„Přesto je jeho snaha a bojovnost chvályhodná i když nedosáhl kýženého výsledku a v kriteriu byl hodnocen na 6. – 14. místě,“ řekl Mayer. Vítězem závodu se stal Vakoč z Dukly Praha před Vývodou z TJ Sigma Hranice a na třetím místě se umísti královéhradecký Skála. V kadetech zabojoval Jan Novák a oproti předchozím závodům se již podstatně zlepšil, když vydržel v hlavní skupině přes polovinu závodu. Několik kol před cílem však již musel absolvovat osamocen, ale bohužel v posledním kole byl špičkou dojet o celý okruh a nebyl v cíli klasifikován.