Tečku za sedmnáctým ročníkem seriálu Cykloman o nejlepšího cyklistu Moravské Třebové a okolí napsal tradiční slavnostní ceremoniál, během něhož byli dekorováni nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích a na pomyslný trůn byl usazen nový vládce moravskotřebovské cyklistiky.

Mohl jím být Jiří Kadidlo, před posledním závodem měl skvělou pozici, šanci však „zahodil“ v závěrečném výjezdu do vrchu. Prvenství tak přenechal tomu, kdo už v loňském ročníku usiloval o titul Cyklomana a tehdy ještě skončil druhý za Michalem Rotterem. Tentokrát se Jiří Kvapil dočkal primátu.

A dlužno podotknout, že jeho vítězství je oprávněné, stabilní formu prokázal třemi dílčími vítězstvími, nejhorším umístěním pak bylo páté místo. Celkově nenašel přemožitele a mohl se radovat. Cyklomanský pohár převzal z rukou Leopolda Königa, historicky prvního olympionika z Moravské Třebové, a předsedy CK Slovan Josefa Doležela.

Spolu s ním byli po celoroční dřině v deseti pohárových kláních oceněni i další cyklisté, kteří prokázali svoje kvality na silnici i v terénu, v hromadných závodech i časovkách, v orientačním i vrchařském klání, v duatlonu a triatlonu. To všechno seriál Cykloman 2017 nabídl.

VELMI POČETNÝ PELOTON

Potvrdilo se, že moravskotřebovské zápolení má velmi dobrý zvuk i ohlas v širším regionu. Celkem se ho zúčastnilo alespoň jednou 263 jmen, celková účast se vyšplhala před sedm stovek startů. Seriál činili napínavějším „přespolní“ cyklisté, kteří „kradli“ domácím cenné body za trumfy v dílčích závodech, což se stalo v pěti případech. V globálním hodnocení je ovšem výrazněji neohrozili.

Při losování o hlavní cenu letošní sezony, kterou byl zájezd do Španělska, měl štěstí nejlepší junior. Letošní varianta Cyklomana byla zdařilá, všichni zúčastnění na galavečeru i jejich konkurence se už těší na další ročník v roce 2018.

Hned následující den se sešli mladí vyznavači cyklistiky, kteří hodnotili svůj dvanáctý ročník seriálu Cyklománek. I on si udržuje zažitou úroveň. V příjemné atmosféře se všichni shodli, že dětská soutěž pro mládež do 15 let musí pokračovat. (mt)

Cykloman 2017 – absolutní pořadí:

TOP 10:

1. Jiří Kvapil (CK Slovan Moravská Třebová)

2. Josef Doležel (CK Slovan Moravská Třebová)

3. Jiří Kadidlo (CK Slovan Moravská Třebová)

Další pořadí: 4. Petr Štěpař (CK Čerti Kunčina), 5. Tomáš Sedláček (CK Slovan Moravská Třebová), 6. Martin Kobelka (Moravská Třebová), 7. Karel Antl (CK Čerti Kunčina), 8. Dominik Jansa (Moravská Třebová) 9. Václav Dopita (Bike klub Svitavy), 10. Petr Sedláček (RWE).

Vítězové podle kategorií:

M1: Jiří Kvapil (CK Slovan Moravská Třebová)
M2: Jiří Kadidlo (CK Slovan Moravská Třebová)
M3: Josef Doležel (CK Slovan Moravská Třebová)
M4: Stanislav Petraš (Auto Profi Holice)
Junioři: Dominik Jansa (Moravská Třebová)
Ž1: Monika Doleželová (CK Slovan Moravská Třebová)
Ž2: Bedřicška Schneiderová (Čerti Kunčina)
Juniorky: Jitka Dulajová (Moravská Třebová)