Na start se postavilo 237 bikerů všech generací, kteří si podle své výkonnosti mohli vybrat z tras dlouhých 20, 40 a 60 kilometrů vedoucích rozmanitými přírodními partiemi v okolí města.

Kromě sportovního zápolení měla akce i charitativní podtext, výtěžek ze startovného byl prostřednictvím Nadačního fondu manželů Pokorných věnován rodině vážně nemocného Vojtíška Vacka z Moravské Třebové.

Hvězdou letošního ročníku byl úřadující mistr republiky v cyklokrosu Emil Hekele, který podle předpokladů zvítězil na trati 60 kilometrů v čase 2:15:45 hod. před Michalem Novákem (CSG Triteam, 2:16:12) a Petrem Šichem (Moravec Team, 2:16:13). Mezi pětaosmdesáti startujícími na dlouhé distanci nechyběly ani ženy, z nichž byla nejrychlejší Tereza Nesetová (In-Life Cycling Team) za 2:42:06 (absolutně 34. místo).

Ve finiši čtyřicetikilometrového závodu měl nejvíce sil Lukáš Pulgret z Tišnova (1:23:40) o centimetry před svým „krajanem“ Vítem Suchomelem, jako třetí projel cílem Daniel Polman (Ultra Paka, 1:23:51) a nejlepší ženou byla Hana Krejčí (PBV MTB Team Brno, 1:40:59).