Vzpomínáte? Všude mlha a chlad, do něhož byste snad ani psa nevyhnali… A v té bizarní kulise Nového roku 2010 se brzy odpoledne na silnicích za městem „vyloupli“ do světa moravskotřebovští cyklisté.

Čtyřicet věrných

Nebylo to ale nic nečekaného, naopak všechno zcela logické a samozřejmé. Už po patnácté vyrazili cyklisté z Moravské Třebové na své první kilometry roku. V součtu účastníků to znamenalo 800 kilometrů, kterých nikdo nelitoval. Opět u všeho byl někdejší šéf bikové profistáje Rubena Pavel Brettschneider. Ta sice dávno přesídlila do města Brna, jeho „rozkaz“ zněl ale jednoznačně: „Kdo si netroufáte s námi vyjet, běžte v klidu domů. I to, že jste nás navštívili, potěšilo.“

Nakonec na strojích zůstala věrná čtyřicítka „svátečních“ jezdců, která se jednoznačně rozhodla svým předsevzetím i za ty, kteří nemohli, nestihli či nedokázali přijet: Rok 2010 bude lepší než ten uplynulý!

Trasa kolařů, mezi kterými nechyběli ani profík Leopold König z PSK Whirlpool, jednokolař Měcháček či koloběžkař Pavel Legát směrovala k naprosto pohodové jízdě. Mnozí se oddělili, aby vstřebali větší dávku kilometrů. V průběhu hodinové vyjížďky byl cítit svěží duch nových předsevzetí do nové sezony, stejně jako skvělá radostná nálada. Symbolické otevření cyklistického roku přineslo účastníkům dobré pocity, mírnou únavu, s níž se dokázali všichni bez problémů vyrovnat, než skončili při spontánní diskusi.

Hurá na Cyklomana

Cyklisté se shodli na tom, že že sportovní aktivita, jakou jim pravidelná jízda na kole nabízí, posiluje imunitu, pohyb na čerstvém vzduchu člověka otužuje a stává se odolnějším vůči virům. Všichni si po vyjížďce slíbili, že letošní v pořadí ročník seriálu Cykloman učiní maximálně přitažlivým. Zárukou bude jejich účast, neboť seriál sám o sobě se stal fenoménem, který je potřebné zažít na vlastní oči a kůži, resp. nohy. Všichni mimotřebovští jsou už teď zváni: „Přijďte mezi skvělé lidi.“

Tradice Cyklomana začala před několika lety a postupně se ustálila v podobě deseti dílčích podniků, z nichž vzejde nejlepší cyklista města. Seriál se dnes již řadí k tomu nejlepšímu, co se v městském, ale iv regionálním sportu děje.

(mt)