Třebovští cyklisté poměřili své schopnosti v lyžařské stopě na třistametrovém oválu atletického hřiště.
„Raději bych jezdil v tento čas na kole, leč bude lepší počkat na slušné počasí. Dobrou partu ale nelze zradit,“ nechal se slyšet Michal Rotter, vloni stříbrný cykloman. „Ten pohyb mi rozhodně nevadí, když nelze „trápit kolo“, hodinka běžkování je stejně prospěšná,“ dodal Josef Doležel, který podal zcela famózní výkon a po hodině stanul na pomyslném nejvyšším stupínku.

Letos zvolil pořadatelé poněkud jednodušší systém než v uplynulých letech. Každý z účastníků v jízdě proti chronometru rozhodl o svém zařazení mezi osmičku nejlepších. Ve druhé části závodu vylučovacím způsobem vykrystalizovalo konečně pořadí v kategorii mužů a žen. Mezi muži nenašel přemožitele Josef Doležel před Petrem Keclíkem, Luďkem Schneiderem a Michalem Rotterem. Ženám s jistotou vládla Bedřiška Schneiderová (ma snímku), jako druhá se umístila Dita Rolencová.
„Je to vítaná náhražka potřebného sportovního vyžití. Ale není nadto, když jedete na kole i v zimě. Sníh vám pod koly praská, klouže a vy si užíváte smyky. A když se naučíte do sněhu šikovně padat, ono to ani nebolí. Je přitom dokonce legrace,“ vyslovil myšlenku talentovaný triatlet Petr Keclík. Jeho slova potvrdila také nejlepší žena Bedřiška Schneiderová. „Určitě vyrazíme co nejdříve také na kolech. Vždyť sezona bude náročná a Cykloman 2010 volá.“

(mt)