Do Svitav přijelo bojovat o krajské primáty dvaatřicet šachistů a šachisték ve čtyřech věkových skupinách. Mezi nimi byli i reprezentanti trojice šachových oddílů ze Svitavska a nevedli si vůbec špatně.

Poličský Štefanydes se dokonce stal se čtyřmi cennými kovy tím vůbec nejúspěšnějším klubem na přeborech.

Nejcennější titul si ze Svitav odvezl Marek Stodola v nejstarší kategorii do 16 let. V průběhu turnaje ztratil body jen se svými oddílovými kolegy Sionem a Petráskem a se ziskem 5,5 bodů ze 7 partií zvítězil.

Bronz přidal Kamil Petrásek, jenž do svého posledního utkání turnaj vedl, ale závěrečnou partii pokazil a v pořadí klesl (5/7). Velkou kvalitu poličských šestnáctiletých šachistů prokázal rovněž David Sion na páté pozici (3,5/7).

V kategorii do 14 let byli nejlepší dva mladí hráči z ŠK Polabiny Melichar s Vančurou (oba 5,5/7). O půl bodu méná uhrál poličský Petr Pospíšil a z toho rezulovalo třetí místo.

Čtvrtou medaili si Polička připsala díky Patriku Feltlovi v kategorii do 12 let (4,5/7). Nestačil pouze na dva protihráče z Lanškrouna, když vítěznému Havelkovi vzal jako jediný remízu. Bez jediného bodu na poslední příčce skončil Jakub Nešpor z Litomyšle.

Pouze mezi desetiletými zůstal náš region bez medaile, i když svitavské Lucii Ambrožové k ní chybělo velmi málo. Nakonec obsadila čtvrté místo, vyhrál Kupsa z Lanškrouna.

Ve vloženém turnaji dorostenců se představil také Patrik Krušina ze Svitav a připsal si konečnou čtvrtou pozici.